За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Державтоінспекція Кіровоградщини нагадує: п’яний за кермом – злочинець!

29.10.2014 от Сектор профілактичної роботи

Тепла осінь неначе закликає любителів спиртного розслабитись. На початку жовтня в Новомиргородському районі працівниками ДАІ виявлено та припинено 6 випадків керування водіями транспортними засобами у нетверезому стані, відповідальність за які передбачена статтею 130 КУпАП. Цих горе-водіїв було вилучено із транспортного потоку лише за три дні – з 12 по 15 жовтня!

Додають турбот любителі оковитої не лише учасникам дорожнього руху та працівникам Державтоінспекції, а й простим мешканцям району.

Наприклад, у неділю, 12 жовтня, мешканка Новомиргорода близько 6 години прокинулась від незвичайного шуму на подвір’ї та подумала, що її йдуть вітати з днем народження (у жінки цього дня – іменини). Вийшла – а в дворі воріт і паркану немає, а в якості «подарунку» на криничному кільці висить автомобіль.

Правда, з’ясувалось, що ніякий то не подарунок, власників автомобіля знайшли працівники ДАІ, яких викликали на місце пригоди. Чоловіки, один з яких мешкав по сусідству, мирно спали на дивані, укрившись одною ковдрою, живі й здорові.

Суд одного з «вітальників» позбавив права керування транспортними засобами на 2 роки, другому в якості міри виховання прописав сім діб адміністративного арешту і відшкодування збитків на відновлення паркану.

Ще один подібний випадок стався біля бару в м. Новомиргороді, де відвідувачі паркують свої автівки. Попри те, що стоянка не обладнана належним чином, проте автовласників підстерігає ще одна цілком передбачувана несподіванка – ризик зустріти на своєму шляху нетверезого водія. У суботу о 2 годині ночі один із таких горе-водіїв вирулював заднім ходом, при цьому розбив дві чужі машини та спробував втекти з місця події.

Несподіванкою для працівників ДАІ виявилося те, що власник автомобіля з явними ознаками алкогольного сп’яніння довірив керування нетверезому приятелю на підставі того, що той ще не хитається.

Працівники ДАІ виявили та задокументували дане правопорушення, на часі – рішення суду, який і визначить ступінь провини кожного.

Державтоінспекція Кіровоградщини нагадує, що п’яний водій – це потенційна загроза суспільству. Усіх неприємностей, які він може доставити як собі, так і оточуючим, не перерахувати. Усі можливі небезпеки добре відомі, проте, на жаль, нерідко це не зупиняє деяких людей від керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Більшості водіїв після прийняття алкогольних напоїв здається, що вони бадьоро себе почувають, сміливість ллється через край, реакція нібито загострюється, та й свої дії вони повністю контролюють. Проте це тільки суб’єктивні відчуття. Насправді відбувається розлад нервової системи, притупляється увага, сповільнюються нервово-м’язові реакції. Найголовніше – втрата відчуття небезпеки. За кермом цей стан реально може призвести до трагедії.

Державтоінспекція вкотре звертається до водіїв усіх транспортних засобів: будьте максимально уважними за кермом, рухайтеся з безпечною швидкістю та суворо дотримуйтесь Правил дорожнього руху!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто