За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Через порушення правил дорожнього руху у Кіровограді знову постраждав пішохід!

24.01.2014 от Сектор профілактичної роботи

Останнім часом, особливо у темний час доби і через погіршення погодних умов, все частіше відбуваються дорожньо-транспортні пригоди, у яких травмуються пішоходи. Деякі подібні дорожньо-транспортні пригоди стаються через порушення водіями правил дорожнього руху України, проте у більшості випадків винуватцями таких автопригод стають саме пішоходи – найменш захищені учасники дорожнього руху, через свідоме ігнорування ними вимог Правил.

Сьогодні вранці у м. Кіровограді по вулиці Яновського, біля будинку 157, сталася дорожньо-транспортна пригода за участю пішохода. Водій іномарки скоїв наїзд на літню жінку, яка переходила проїжджу частину дороги у невстановленому місці. Жінку-пішохода з тілесними ушкодженнями доставлено до Кіровоградської обласної лікарні.

Хочеться зауважити, що з початку року лише в обласному центрі сталося 5 дорожньо-транспортних пригод, в яких постраждали 5 пішоходів, тоді як в цілому по області на сьогоднішній день зареєстровано 6 дорожньо-транспортних пригод з пішоходами, де через власну необережність одна людина загинула, а 2 – травмовані..

Державтоінспекція м. Кіровограда та Кіровоградської області вкотре нагадує пішоходам, що вони є учасниками дорожнього руху, й відповідно мають як права, так і обов’язки. Пам’ятайте про це!

Шановні пішоходи! Пам’ятайте:

- Переходити дорогу потрібно лише по пішохідних переходах та на зелений сигнал світлофора.

- Пішоходи повинні рухатися по тротуарах чи пішохідним доріжкам. У разі їх відсутності повинні йти по краю проїзної частини назустріч руху транспорту.

- У темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються узбіччям, повинні виділити себе за допомогою світловідбиваючих елементів на одязі.

- Пішоходи повинні переходити дорогу лише по пішохідних переходах, а у випадках їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Починати перехід можна, тільки якщо ви переконалися, що водії вас бачать і пропускають.

- Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя дозволяється переходити дорогу під прямим кутом у місцях, де вона добре проглядається в обидва боки, і лише після того, як ви переконаєтеся у відсутності небезпеки.

- Забороняється раптово вибігати на проїзду частину дороги.

Шановні водії! Будьте особливо уважними при появі на проїжджій частині пішоходів. Погана видимість, складні погодні умови і слизька дорога заважають пішоходам швидко реагувати на виникаючу небезпеку. Дотримуйтесь правил проїзду пішохідних переходів, вибирайте швидкість руху, виходячи з дорожньої обстановки, позначайте свій транспортний засіб ближнім світлом фар.

Державтоінспекція м. Кіровограда закликає і водіїв, і пішоходів до суворого дотримання Правил дорожнього руху, уважності та обережності на автодорогах, ставлення з повагою до інших учасників дорожнього руху. Пам’ятайте, що від нас з вами залежить безпека на дорогах!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто