За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Будь уважним, пішохід!

20.03.2013 от Сектор профілактичної роботи

У Кіровоградській області з початку року зареєстровано 20 дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів, у яких 5 людей загинуло та ще 16 отримали тілесні ушкодження. З них 10 ДТП сталося з необережності, неуважності, неправильного виконання вимог ПДР саме пішоходами і як результат 4 особи загинули, 6 – були травмовані.

Головні помилки, які допускають пішоходи – перехід дороги у невстановленому місці, на заборонений сигнал світлофора, вихід на проїзну частину із-за різних перешкод, безпосередньо перед транспортним засобом. Частіше за все лише в декількох кроках були пішохідні переходи, якими люди просто нехтували. Інколи під колеса потрапляють нетверезі пішоходи. Наслідки в таких випадках ще трагічніші.

Задумайтесь, зараз із 5 загиблих пішоходів  на дорозі 4 – самі у цьому винні – люди натрапляють на автомобіль, ніби в них раптом «відмовляють гальма». Випадки фатальні, їх важко передбачити, але їм можна запобігти.

Щоб змінити ситуацію, яка склалася, Державтоінспекція області постійно проводить заходи, спрямовані на профілактику дорожньо-транспортного травматизму з вини та за участю пішоходів. У період  з 19 по 25 березня проводиться операція «Пішохід», у ході якої  працівники ДАІ нагадують про Правила дорожнього руху, звертають увагу на безпечну поведінку на проїзній частині. Наголошують порушникам, що такий поспіх на дорозі може принести чималі неприємності, тому краще трішки спізнитися, ніж жалкувати про свою необачність усе життя. Більшість порушників сприймають спілкування з працівниками Державтоінспекції дуже серйозно, обіцяють бути уважними і обережними.

Люди повинні зрозуміти, що зневага до Правил дорожнього руху чи небажання їх виконувати – це вірний шлях до нещасного випадку, адже закони дорожнього руху написані кров’ю і потребують до себе відповідної поваги. Без суду і слідства вони виносять вирок тим, хто їх зневажає.

Державтоінспекція звертається до пішоходів: переходьте проїзну частину в спеціально обладнаних місцях, не нехтуйте сигналами світлофорів, завжди переконуйтесь, що водії транспортних засобів поступаються дорогою, в темний час доби обов’язково використовуйте  світловідбиваючі елементи на одязі.  Пам’ятайте, що дотримуючись таких важливих правил поведінки на дорозі Ви захищаєте себе від лиха.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто