За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Ваша Величносте, Пішохід!

19.04.2012 от Сектор зв’язків з громадськістю

Сьогодні наші дороги без сумніву можна назвати зонами бойових дій, де щоденно трапляються дорожньо-транспортні пригоди, в яких не другорядну  роль “виконують” пішоходи. Водій та пішохід – це два учасники дорожнього руху. Різниця лише в тому, що один керує складним механізмом, а інший лише власними рухами.

Постійно спілкуючись з водіями, більшість з них, як професіоналів, так і автолюбителів, головним фактором ризику на дорозі, джерелом втрати нервових клітин і навіть серцевих нападів визначили Його Величність Пішохода. Говорячи про права водіїв та пішоходів, не дивно, що  цих самих «прав» (у документальному вигляді) водій може позбутися швидко, тому що рідко яке порушення не помітить пильне око інспектора ДАІ. З пішоходом – складніше. Забрати в нього «право ходити» не можливо.

Незважаючи на застереження та широку профілактичну роботу працівників ДАІ пішоходи обласного центру продовжують грубо нехтувати вимогами Правил дорожнього руху, які чітко визначають лінію поведінки на проїзній частині.

З початку року на території Кіровоградської області вже трапилося 18 дорожньо-транспортних пригод з вини пішоходів, в яких було травмовано 13 осіб та 7 – загинуло.

Запитайте: чому? Що стає причиною безпечної поведінки на дорозі? В першу чергу – нехтування Правилами дорожнього руху. Кожен порушник, переходячи вулицю в невстановленому місці, або на червоне світло світлофора, думає, що біда його обмине? На жаль, у більшості випадків трапляється інакше. І випадки фатальні. Їх важко передбачити, але їм можна запобігти. Адже це трапляється на дорозі, де діють закони дорожнього руху, які потребують до себе відповідної поваги, бо вони «виносять вирок» тим, хто їх зневажає.

Часто можна спостерігати картину, як неподалік від регульованого перехрестя чи від пішохідного переходу, яким потрібно скористатися, щоб не ризикувати потрапити під колеса, проїзну частину беруть штурмом пішоходи. До цього, на жаль, ми вже звикли. Про те, що краще запізнитися на декілька хвилин, але перейти проїзну частину за Правилами, ніж потрапити під проїжджаючий автомобіль, більшість згадує лише тоді, коли потрапляє під колеса.

Тому, шановний Його Величність Пішохід! Не будь безпечним і легкодумним на вулиці. Виявляй уважність і обачність при переході вулиці, а нарікаючи на водіїв, які не пропускають тебе на «зебрі», не забувай нею користуватися!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто