За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Флікери-наклейки для пішоходів

23.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

116 років тому, коли від автомобіля загинув перший пішохід, трагічна сторона автомобілізації ще не проглядалася. До речі, цей перший наїзд на пішохода стався в Англії в 1896 р., незабаром після того, як було скасовано правило, за яким перед автомобілем йшла людина з червоним прапорцем і сповіщала оточуючих про наближення небезпеки. З тих пір число жертв стало нестримно зростати.

Неодноразово керівництвом Державтоінспекції піднімалось питання з профілактики дорожньо-транспортних пригод за участю та по вині пішоходів, яке останнім часом є однією із болючих проблем. Якщо взяти статистику дорожньо-транспортних пригод з початку поточного року, ДТП з причин наїзду на пішоходів становить 30% від усіх ДТП з постраждалими, в результаті цих ДТП загинуло 27% від загального числа загиблих в автоаваріях у п.р., а кількість травмованих становить 23% від всіх травмованих у дорожньо-транспортних пригодах.

З кожних 10 випадків наїзду транспортних засобів на пішоходів в 4 випадках винними є самі пішоходи та відповідно в 6 випадках винні водії.

Основними причинами дорожньо-транспортних пригод за участю вказаної категорії учасників дорожнього руху є перехід у невстановленому місці, несподіваний вихід на проїзну частину, перебування у нетверезому стані, але головною проблемою є недостатня видимість на автошляхах.

Як знизити ризик наїзду машини на людину у темряві?

Від наїзду машини ніхто не застрахований. Але зіткнення можна попередити! Для цього є: флікери, спеціальна фарба, плівка, браслети і стрічки.

Флікер знизить ризик наїзду на людину у темряві в шість-вісім разів.

Флікери (або мікропризматичний світлоповертач) — це маленькі значки або наклейки, які можна почепити на рюкзаку, куртці, руці або джинсах, а також на взутті. Вони відбивають світло в темряві і допомагають помітити людину.

Флікери кріпляться за допомогою шпильки або шнурка. На велосипед, руку чи ногу можна причепити флікер, що скручується.

Флікери-наклейки накладаються на тканину, притискаються гарячим утюгом на двадцять секунд.

Як добре видно флікер? — Водій, що їде на машині з увімкненим ближнім світлом, помітить людину на відстані 25-30 метрів. Людину з флікером — на відстані 130-140 метрів. А якщо у машини увімкнено дальнє світло — флікер видно з відстані 400 метрів.

Білоруси з настанням темряви повинні виділяти себе обов’язково, інакше їх штрафують. Українці поки що використовують світловідбивачі в залежності від можливостей і фантазії.

Різнокольорові люмінесцентні, світловідбиваючі плівки (таку використовують для дорожних знаків) продають рекламні агентства. Клеїться плівка на будь-яку поверхню. Світловідбиваюча плівка зробить помітним у світлі фар будь-який предмет, велосипед, самокат чи віз.

Куди краще почепити флікер чи пришити стрічку?

На рівні колін. Фари машини найсильніше світять на висоті 50 сантиметрів від землі.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто