За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Кіровоградські поліцейські радять пішоходам: «Захистись – засвітись!»

23.05.2016 от Сектор профілактичної роботи

«Захистись – засвітись!» Під таким гаслом пройшла зустріч з учнівським колективом Новопразької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, присвячена питанню профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму у рамках проведення всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху на Кіровоградщині.

Захід пройшов у Новопразькій ЗОШ Олександрійського району за активної підтримки громадського формування з охорони громадського порядку «Ягуар-2006». У ньому взяли участь вчителі та учні початкової школи, а також представники ЗМІ та правоохоронних органів.

Правоохоронці у своєму виступі звернули увагу присутніх на те, що з початку нинішнього року на шляхах Кіровоградщини у 16 дорожньо-транспортних пригодах за участю дітей віком до 18 років травмувалися 19 дітей та один неповнолітній загинув.  «Працівники правоохоронних органів сподіваються на підтримку широкого загалу, зокрема, освітян, оскільки коли у ДТП потрапляють діти, то це, мабуть, вина нас, дорослих – не навчили, не підказали, не застерегли. Ми повинні вчити дітей, як правильно переходити проїжджу частину, як рухатися у транспортному потоці, як поводитися та орієнтуватися у різних нестандартних ситуаціях на дорозі», – наголошують правоохоронці.

Учасникам зустрічі було продемонстровано відео наслідків ДТП на Кіровоградщині, зібраних за останні п’ять років. Основні причини ДТП – перевищення швидкості водіями, нехтування пішоходами червоного сигналу світлофора, зіткнення автомобілів.

Одним із засобів захисту дітей та дорослих є світловідбиваючі елементи – флайтери. Вони яскраво горять у світлі автомобільних фар і служать для підвищення видимості пішоходів, велосипедистів, дитячих візків (колясок) на дорогах у сутінки й темний час доби. Флайтер працює за принципом дорожніх знаків – відбиває світло автомобільних фар і допомагає водієві у сутінках або темряві помітити пішохода на великій відстані. Якщо при ближньому світлі фар водій бачить пішохода з відстані 50 метрів, то пішохода з флайтером видно за 150 метрів. Відповідно з дальнім світлом людину з відбивачем можна помітити за 400 метрів. За результатами досліджень, при цьому ризик наїзду транспортного засобу на пішохода знижується на 85%. В межах міста пішоходу достатньо двох флайтерів – зліва та справа, за містом необхідно додати ще два – спереду та ззаду. Також Павло Пасенчук, керівник ГФ «Ягуар-2006», продемонстрував присутнім і світловідбиваючі жилети, за допомогою яких у разі нагальної необхідності, пішоходам можна перебувати певний час поблизу проїжджої частини дороги і це буде безпечним, так як дасть змогу їм позначити себе у темну пору доби.

Поліцейські наголосили, що зробити себе помітним у темряві не зайвим буде і на дорозі у сільській місцевості, адже безпека під час участі у дорожньому русі залежить в першу чергу від його учасників, а користування світловідбиваючими елементами юними пішоходами допоможе водіям вчасно помітити їх на дорозі або поблизу неї, та відповідно зреагувати на них.

На завершення зустрічі Павло Пасенчук з правоохоронцями передав вчителям навчального закладу по два флатери для першокласників.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто