За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Дорожники та працівники Державтоінспекції Кіровоградщини розпочали активну інформаційну кампанію

27.07.2015 от Сектор профілактичної роботи

Доки габаритно-ваговий контроль під забороною, на Кіровоградщині дорожня служба сподівається на совість перевізників та проводить роз’яснювальну роботу прямо на дорозі, разом з представниками Державтоінспекції.

Українські дороги потерпають від колосальних перевантажень. На території краю вже розпочалися жнива і аграрії активно перевозять зібраний врожай, але як показує практика, при цьому більшість із них відверто ігнорують дотримання вагових параметрів. Тож навантаження на дороги збільшилося в рази, а разом з цим відповідно прискоряться і руйнівні процеси. Доки немає чіткого й дієвого механізму контролю за автоперевезеннями щодо габаритів та навантажень, Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області розпочала активну інформаційну кампанію, яка повинна достукатися до свідомості і совісті перевізників. У засобах масової інформації пропагуються інформаційні матеріали про заборону руху транспорту у спекотні дні, місця, де можна перестояти спеку та наявну там інфраструктуру. А з минулої п’ятниці дорожники розпочали «патрулювання» спільно зі співробітниками Державтоінспекції.

Водіям великоваговиків вручаються спеціально розроблені пам’ятки, де роз’яснюється інформація про те, що зберегти дорожню мережу можна лише тоді, коли зусилля будуть об’єднані. Слід зазначити, що більшість водіїв з розумінням поставилися до проведення подібної акції та з цікавістю розглядали листівки. Щоправда, траплялися й такі, хто не поділяв головної ідеї акції.

- Поки що це єдиний спосіб, яким ми можемо вплинути на перевізників, – зазначає начальник відділу організації та безпеки дорожнього руху Служби автодоріг у Кіровоградській області Олександр Палівода. – Ми рекомендуємо дотримуватися допустимих навантажень, не їздити вдень, коли температура повітря вище 28 градусів, а пам’ятки, які ми роздаємо водіям повинні нагадувати їм про це. Крім того, на звороті пам’ятки є карта проїзду по області з нанесеними на ній місцями відстою автотранспорту. Акція не одноденна. Дорожники планують протягом літа інформувати перевізників про допустимі навантаження, особливо інтенсивна пропагандистська робота запланована на жнивний період.

- Ми готові допомагати дорожникам і надалі проводити такі заходи, щоб попередити передчасні руйнування доріг. Крім того, це хороша профілактика дорожньо – транспортних пригод, адже ми зайвий раз нагадуємо водіям про безпеку руху, – говорить заступник командира взводу із обслуговування стаціонарного посту ДПС роти ДПС ДАІ при УМВС в Кіровоградській області старший лейтенант Владислав Ткаченко.

Організатори впевнені, що лише тоді, коли учасники дорожнього руху зрозуміють, що відповідальність за стан доріг лежить не лише на дорожній службі, а й на кожному із них, ситуацію можна буде змінити кардинально.

- Дороги руйнуються швидше, аніж ми в змозі ліквідувати ці пошкодження і однією з головних причин цьому є саме перенавантаження дорожнього покриття великоваговими транспортними засобами. Люди повинні це зрозуміти і дотримуватися встановлених норм. Доки законодавчо немає чітко регульованої схеми, будемо сподіватися на людських фактор – совість, відповідальність, врешті-решт, патріотизм, адже ми хочемо оновити і відродити свою країну… то чому б не почати з доріг, – резюмував Олександр Палівода.

Матеріал підготовлено за сприяння прес-служби

Служби автомобільних доріг

у Кіровоградській області

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто