За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Державтоінспекція Кіровоградщини: «Водій, будь пильним та обережним щодо викрадення номерних знаків!»

17.01.2015 от Сектор профілактичної роботи

Державтоінспекція Кіровоградської області звертає увагу власників транспортних засобів, що останнім часом трапляються непоодинокі випадки викрадення номерних знаків із автівок, котрі зберігаються в необладнаних для цього місцях: на вулиці, у дворах багатоповерхівок, поблизу торгівельних закладів тощо.

Державтоінспекція попереджає водіїв про викрадення номерних знаків і радить водіям уникати кріплень, що базуються на використанні клейких матеріалів (двостороння клейка стрічка, герметик, клей тощо). Використовуйте надійні кріплення! Це підвищить шанси на збереження номерних знаків на вашому транспортному засобі.

При викраденні авто номеру, звертатись до Державтоінспекції варто з метою написання заяви, «Про втрату державних номерних знаків при нез’ясованих обставинах». Така заява підтверджує, що номерні знаки вкрадені у вас з метою вчинення правопорушення.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Анатолій Сіренко: право затверджувати зразок номерних знаків належить виключно державі

17.01.2015 от Сектор профілактичної роботи

Днями в Департаменті ДАІ МВС України пройшла прес-конференція під час якої начальник Державтоінспекції України Анатолій Сіренко довів до присутніх журналістів інформацію щодо введення в дію нових зразків номерних знаків, повідомив про оплату штрафів за допомогою мобільних терміналів та нагадав про дію Європротоколу.

Очільник Державтоінспекції розпочав прес-конференцію з хвилини мовчання за загиблими під Волновахою пасажирами автобусу.

Анатолій Сіренко повідомив журналістам, що в березні цього року автомобілісти при реєстрації транспортних засобів будуть отримувати номерні знаки нового зразку. Наразі, ДАІ робить все можливе, аби попри економічну ситуацію в країні, зробити ціну на цю продукцію не тільки сталою, але й дешевшою від тої, що ми маємо на сьогодні. Саме таке завдання – здешевлення бланкової продукції та номерних знаків, отримала ДАІ від Міністерства внутрішніх справ України.

Державтоінспекції вдалося, зазначив Анатолій Сіренко, досить швидко досягти зниження вартості свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та посвідчень водія. А от питання по номерним знакам виявилося значно складнішим. Нагадаємо, наразі номерні знаки коштують 147 гривень 90 копійок. Виробники, через зростаючий курс валюти, пропонують збільшити вартість номерних знаків до 189 гривень 60 копійок. Однак на сьогодні практично всі перепони вдалося вирішити. У намірах знизити ціну до 135 гривень.

«При цьому, – наголосив начальник ДАІ, – «ніякої обов’язкової заміни номерів для власників транспортних засобів не вводиться, тож всі зразки номерів, які наразі діють в Україні, будуть чинні і надалі».

Коментуючи питання сплати штрафів через мобільні термінали начальник ДАІ України відмітив велику кількість позитивних відгуків від водіїв, які вже встигли скористатися нововведенням. «Наразі вже більше трьох тисяч водіїв сплатили штраф саме у такий спосіб», – наголосив Анатолій Сіренко, – «мобільні термінали отримали майже всі регіональні підрозділи ДАІ, крім Луганської та Донецької областей. Надалі ми плануємо збільшити кількість таких комплексів».

Анатолій Петрович також попросив журналістів сприяти висвітленню інформацію щодо оформлення ДТП без потерпілих за допомогою Європротоколу.

Начальник Державтоінспекції озвучив ряд обставин за яких водії можуть скористатися Європротоколом, і додав – це дозволить значно прискорити оформлення автоаварій та уникнути виникнення заторових явищ в містах та на магістралях.

«На сьогодні в Україні майже у 60 % ДТП без потерпілих, сума збитку складає менше 25 000 гривень, що є однією з умов складання Європротоколу, тож велика кількість учасників дорожнього руху могла б значно заощадити час, оформивши ДТП за такою процедурою», – зазначив Анатолій Сіренко. Учасники ДТП, які скористалися Європротоколом, звільняються від адміністративної відповідальності, зауважив керівник Державтоінспекції.

На завершення прес-конференції очільник ДАІ повідомив про задуми на майбутнє. У планах ДАІ запровадження електронної системи штрафів, прямої реєстрації авто та ще ряд цікавих новацій. «Це не означає, що всі вони будуть втілені в життя вже завтра», – зауважив Анатолій Сіренко, – «втім ДАІ робить все залежне, аби значно поліпшити якість послуг, які служба надає населенню, а також зробити дорожній рух комфортнішим та безпечнішим».

За інформацією прес-служби Департаменту

ДАІ МВС України

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто