За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Працівники управління Державтоінспекції Кіровоградщини розповіли журналістам про умови та особливості складання європротоколів

15.01.2015 от Сектор профілактичної роботи

15 січня в актовій залі УДАІ УМВС України в області відбулась прес-конференція за участі т.в.о. начальника управління підполковника міліції Олега Тарасенка, працівників УДАІ та представників місцевих засобів масової інформації.

Основними питаннями, які розглядалися під час зустрічі, були: умови, правила та особливості складання європротоколів (так зване «повідомлення про ДТП»), запровадження на території краю нових номерних знаків європейського зразку, а також використання у службовій діяльності інспекторами дорожньо-патрульної служби мобільних терміналів.

На початку прес-конференції т.в.о. начальника УДАІ Олег Тарасенко зазначив, що новий рік лише розпочався, проте у працівників ДАІ побільшало новинок для учасників дорожнього руху, що у разі необхідності суттєво спростить для них вирішення нагальних проблем при можливому порушенні ними правил дорожнього руху.

Зокрема, якщо транспортні засоби стали учасниками дорожньо-транспортної пригоди з матеріальними збитками без постраждалих, то, аби водіям не витрачати зайвий час на оформлення самої ДТП, притягнення винної сторони до адміністративної відповідальності тощо, з 18 вересня 2011 року в Україні запроваджені правила оформлення матеріалів дорожньо-транспортних пригод без участі працівників ДАІ.

До відома присутніх інформацію про саму процедуру складання європротоколів довела інспектор відділу оформлення матеріалів ДТП УДАІ УМВС капітан міліції Анна Хвостова. Зокрема, вона нагадала журналістам, що європротокол — спеціальний уніфікований бланк, поширений на території Європи, зокрема Європейського Союзу, який заповнюється учасниками дорожньо-транспортної пригоди. На території України має назву «Повідомлення про ДТП».

Порядок використання та відшкодування по європротоколу регламентується Законами України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» №1961-IV та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» № 3045-VI від 17.02.2011.

Увага присутніх зверталась на те, що європротокол можна використати при незначних ДТП та були названі основні вимоги, при яких дозволяється складання “Повідомлення про ДТП” (європротоколу), зокрема:

учасники дорожньо-транспортної пригоди повинні мати поліси страхування цивільно-правової відповідальності;

відсутні травмовані та загиблі люди;

обидва учасники дорожньо-транспортної пригоди згодні на використання європротоколу;

у водіїв відсутні ознаки алкогольного та наркотичного сп’яніння.

У разі правомірного використання європротоколу, учасники ДТП можуть не викликати працівників Державтоінспекції та звільняються від адміністративної відповідальності, та після заповнення бланків їм необхідно зі своїм примірником у триденний строк звернутися до страховика, з яким ви укладали договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Але у разі невиконання хоча б однієї з умов, виклик співробітників ДАІ для оформлення ДТП обов’язковий!

На завершення зустрічі Олег Іванович подякував присутнім за співпрацю та висловив сподівання, що за допомогою широкого висвітлення зазначених питань у засобах масової інформації вони стануть зрозумілішими для широкого загалу учасників дорожнього руху, що, у свою чергу, зробить дорожній рух для громадян комфортнішим та менш аварійним.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто