За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Підбиття підсумків роботи Державтоінспекції області за минулий рік.

13.01.2015 от Сектор профілактичної роботи

12 січня керівний та особовий склад підрозділів Державтоінспекції області зібрався на оперативну нараду. Головними питаннями, які на ній вирішувалися – підбиття підсумків роботи за 12 місяців 2014 року, результатів проведення оперативно-профілактичних відпрацювань на території краю, шляхи становлення та вдосконалення на майбутнє, зокрема, забезпечення безпеки дорожнього руху,  посилення протидії злочинності на території обслуговування.

У роботі наради взяли участь т.в.о. начальника УДАІ УМВС в області підполковник міліції Олег Тарасенко, особовий склад управління, командири стройових підрозділів ДАІ, начальники відділень ДАІ з обслуговування міст та районів області.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

ДАІ України: новий зразок номерних знаків – запровадження універсального формату з урахуванням законодавства ЄС

13.01.2015 от Сектор профілактичної роботи

Днями на Інтернет-ресурсі «Європейська правда» була розміщена публікація «ДержАвтоІмітація: урядове прочитання європейських стандартів». Автор статті виклав ряд позицій, що не відповідають дійсності, та звинуватив органи виконавчої влади в надто вільному трактуванні вимог набуття членства в Європейському союзі. Державтоінспекція України звертається до журналістів з проханням не перекручувати факти та не висвітлювати інформацію, що надходить з офіційних джерел, за власним уподобанням.

Нагадаємо, мова йдеться про номерні автомобільні знаки, що заплановано ввести в експлуатацію в Україні з 1 березня 2015 року. Ще восени, презентуючи новий зразок номерних знаків, ДАІ пояснила, що вводиться він з метою приведення законодавства України до європейських стандартів. І жодним чином, у інформації не йшлося про відповідні вимоги в Угоді про асоціацію України з Євросоюзом.

У Європейському Союзі номерні знаки мають універсальний для всіх країни ЄС формат. Регламентом Ради (ЄС) № 2411/98 від 3 листопада 1998 року визначено систему обміну інформацією всередині Європейського Союзу щодо розрізнювальних знаків держав-членів, де зареєстровані транспортні засоби та їх причепи. Універсальний формат номерних знаків ЄС передбачає розміщення в лівій частині номерного знаку прямокутника синього кольору в нижній частині якого розміщено розпізнавальний знак держави (від 1 до 3 букв латинського алфавіту), де зареєстровано транспортний засіб, а у верхній частині – емблема Європейського Союзу у вигляді кола з 12 зірок.

Слід зауважити, що вказаний формат номерного знаку використовується переважною більшістю країн Європейського континенту, а не тільки країнами ЄС, однак при цьому на місці вказаної емблеми ЄС розміщують національний прапор (Норвегія, Грузія) або герб (Албанія, Молдова). Ряд держав, які є кандидатами для вступу до ЄС (Турція, Сербія, Чорногорія, Македонія) обмежились лише розміщенням розпізнавального знаку держави. Польща та Болгарія до вступу в ЄС також застосовували на номерних знаках зображення національного прапору, який після вступу до співтовариства було замінено на емблему Євросоюзу. Останнім часом відповідне реформування номерних знаків здійснено у Молдові та розпочато в Грузії.

В Україні, яка знаходиться на шляху до членства в ЄС також є доцільним запровадження універсального формату номерних знаків з урахуванням положень Регламенту Ради (ЄС) № 2411/98 та вказаного досвіду інших країн Європи, що й було відповідним чином втілено в життя.

При цьому, Державтоінспекція вже не раз наголошувала, що ніякої обов’язкової заміни номерів для власників транспортних засобів не вводиться, і всі зразки номерів, які наразі діють в Україні, будуть чинні і надалі. Тож для автовласників відповідне нововведення ніяких незручностей не створить, натомість Україна отримає номерні знаки європейського зразку.

Прес-служба Департаменту

ДАІ МВС України

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто