За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Оперативне зведення за період з 05 по 11 січня 2015 року

12.01.2015 от Сектор профілактичної роботи

За минулий тиждень з 05  по 11 січня 2015 року на автошляхах області зареєстровано 6 ДТП, у яких  2 особи загинули, та ще 7 – отримали тілесні ушкодження.

Працівники ДАІ області задокументували 579 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких:

керування у стані алкогольного сп’яніння – 85;

перевищення встановленої швидкості руху – 290;

порушення правил обгону – 60;

створення аварійної ситуації – 7;

порушення правил проїзду перехресть – 90;

порушення правил проїзду залізничних переїздів – 32;

невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки – 67.

Шановні громадяни! Державтоінспекція звертається до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Рубрики: Оперативне зведення | Коментування вимкнуто

На Кіровоградщині тривають профілактичні заходи «Зброя, вибухівка»

12.01.2015 от Сектор профілактичної роботи

Працівники ДАІ Кіровоградщини продовжують виявлення та припинення правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та протидії злочинності, пов’язаної з використанням автотранспортних засобів.

Учора, під час нагляду за дорожнім рухом на 46 км автодороги Олександрівка-Кіровоград-Миколаїв, у селі Велика Северинка під Кіровоградом, інспекторами ДПС роти ДПС ДАІ при УМВС України в області, у межах операції «Зброя, вибухівка», був зупинений автомобіль «Пежо», під керуванням 24-річного мешканця одного з регіонів нашої держави. Під час перевірки реєстраційних документів у водія зупиненого транспортного засобу працівники ДАІ запідозрили, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу має ознаки підробки. Також під час огляду салону автівки правоохоронцями було виявлено предмет схожий на пістолет невідомої марки (пневматичний пістолет «Флобер»), калібром 4,5 мм, із набоєм калібром 7,62 мм. На місце події одразу була викликана слідчо-оперативна група, яка вилучила зброю і документи, та направила на дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС.

Наразі за даним фактом триває розслідування.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

До уваги водіїв! Особливості та умови складання європротоколів

12.01.2015 от Сектор профілактичної роботи

Шановні учасники дорожнього руху! Державтоінспекція Кіровоградської області нагадує про можливість використання та умови складання за необхідності європротоколів.

Європротокол — спеціальний уніфікований бланк, поширений на території Європи, зокрема Європейського Союзу, який заповнюється учасниками дорожньо-транспортної пригоди. На території України має назву «Повідомлення про ДТП».

Порядок використання та відшкодування по європротоколу регламентується Законами України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» №1961-IV та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» № 3045-VI від 17.02.2011.

Бланки європротоколу затверджуються Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ) та видаються водієві страховою компанією.

Європротокол можна використати при незначних ДТП.
“Повідомлення про ДТП” (європротокол) можна використати у разі, якщо:

учасники дорожньо-транспортної пригоди мають поліси страхування цивільно-правової відповідальності;

відсутні травмовані та загиблі люди;

обидва учасники дорожньо-транспортної пригоди згодні на використання європротоколу;

у водіїв відсутні ознаки алкогольного та наркотичного сп’яніння.

У разі правомірного використання європротоколу, учасники ДТП можуть не викликати працівників Державтоінспекції та звільняються від адміністративної відповідальності.
Після заповнення бланків необхідно зі своїм примірником у триденний строк звернутися до страховика, з яким ви укладали договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Але у разі невиконання хоча б однієї з умов, виклик співробітників ДАІ для оформлення ДТП обов’язковий!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Анатолій Сіренко: «Напади на працівників Державтоінспекції продовжуються»

12.01.2015 от Сектор профілактичної роботи

Закон України «Про міліцію» одним із основних її завдань визначає забезпечення особистої безпеки громадян.

Утім, все частіше захисту потребують самі співробітники ОВС. За останніх декілька тижнів у працівників ДАІ кидали гранату, стріляли з вогнепальної зброї, а вчора були зафіксовані факти умисного скалічення та рукоприкладства.

Поведінка учасників дорожнього руху з кожним днем стає все більш агресивною. Замість проявів поваги представники державного органу отримують від громадян синці та укуси.

Як приклад, 9 січня цього року близько 15-ї години столичний наряд ДПС за зверненням пішохода зупинив автомобіль, що порушив Правила дорожнього руху. Водій не мав а ні посвідчення на право керування транспортним засобом, а ні свідоцтва про його реєстрацію. А от ознаки алкогольного сп’яніння носили явний характер. Поведінка порушника була неадекватною: водій відмовлявся від підпису документів і проходження медичного огляду, робив спроби кидатися під автомобілі.

Для надання допомоги був викликаний другий наряд ДПС. По його приїзду порушник зробив спробу втечі з місця події, а під час затримання вкусив правоохоронця за палець і відгриз нігтьову пластину.

У цей же час в Запорізькій області при оформленні адміністративного протоколу, також за керування транспортним засобом у нетверезому стані, водій накинувся на одного працівника ДАІ та порвав формений одяг. Другого інспектора порушник ударив в обличчя, залишивши побої та розбиту губу.

Сумно, але такі факти залишаються поза увагою правозахисних організацій.

Стаття 21 Конституції України робить всіх людей рівними у своїй гідності та правах. Основним законом визначено, що держава однаково захищає життя, здоров’я та честь як порушника, так і правоохоронця.

На справді ж позови про захист честі, гідності і ділової репутації співробітників правоохоронних органів рідко задовольняються.

Сподіваюся, що досвід цивілізованих європейських держав почнуть переймати не лише державні структури, а й кожен громадянин України. Менталітет німця або італійця, привитий з дитинства, не дозволяє йому зневажливо ставитися до поліцейського. Нажаль, цієї риси не вистачає багатьом українцям.

Тож на сьогодні, при проведенні реформування органів внутрішніх справ, було б доцільно закласти правові гарантії безпеки працівників міліції.

Начальник Департаменту ДАІ

МВС України

Анатолій Сіренко

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто