За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Працівники ДАІ та громадськість Долинського району долучилися до благодійної акції «Здай кров – врятуй життя!»

14.11.2014 от Сектор профілактичної роботи

На Кіровоградщині тривають профілактичні заходи Національного тижня безпеки дорожнього руху. Цього разу працівники ДАІ та громадськість Долинського району долучилися до благодійної акції «Здай кров – врятуй життя!»

Із розумінням поставилися до пропозиції Державтоінспекції долучитися до всеукраїнської благодійної акції «Здай кров – врятуй життя!» мешканці Долинського району. Працівників ДАІ, які обслуговують шляхи Долинщини, небагато, тому громадяни теж взяли активну участь під час проведення благодійного заходу, адже мета даної акції благородна: здана кров використовуватиметься для потреб постраждалих в зоні АТО та під час скоєння дорожньо-транспортних пригод.

Усього в акції взяли участь 26 людей: працівників ДАІ та місцевих мешканців.

У свою чергу, Державтоінспекція закликає усіх жителів Кіровоградщини не залишатися байдужими під час проведення подібних заходів. Чужої біди не буває!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Виховання свідомих учасників дорожнього руху – одне з найголовніших завдань Державтоінспекції

14.11.2014 от Сектор профілактичної роботи

На Кіровоградщині тривають профілактичні заходи, у рамках Національного тижня безпеки дорожнього руху, які проводять працівники різних підрозділів ДАІ області.

Зокрема, працівники відділення ДАІ з обслуговування Онуфріївського району, днями вирішили провести екскурсію вулицями рідного селища для юних пішоходів, учнів Онуфріївської загальноосвітньої школи.

Безпосередньо на вулично-щляховій мережі інспектор відділення ДАІ лейтенант міліції Роман Воронін розповідав та показував школярам як правильно перетинати проїжджу частину, не наражаючи на небезпеку власні життя та здоров’я, а також життя та здоров’я інших учасників дорожнього руху. Інспектор ДАІ проговорював різні нестандартні ситуації, котрі можуть виникнути на дорозі, та рекомендував підліткам правила, як їх уникнути.

Державтоінспекція Кіровоградщини звертається до всіх учасників дорожнього руху! Пам’ятайте: виховання свідомих учасників дорожнього руху розпочинається з дитинства! Шановні дорослі! Будьте гідним прикладом для наслідування на дорозі для підростаючого покоління!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Маленькі пішоходи Кіровограда закликали водіїв дотримуватися безпечної швидкості на дорогах

14.11.2014 от Сектор профілактичної роботи

У період з 10 по 16 листопада, у рамках проголошеного Генеральною асамблеєю ООН Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху, на Кіровоградщині тривають профілактичні заходи Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху.

Гасло Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху – «Безпека на дорогах залежить від кожного!». Такий лозунг вибраний невипадково, адже світова практика безперечно доводить ефективність саме спільних зусиль як держави, так і громадськості, усіх учасників дорожнього руху у справі гарантування їх безпеки на дорозі. Для того, щоб на наших дорогах настав порядок, кожен учасник дорожнього руху повинен зробити свій внесок для цього. Дотримання Правил дорожнього руху, розуміння засад безпечної поведінки і поваги до них, культури на дорозі, взаємодопомоги – це головні  складові безпечної та комфортної участі в дорожньому русі.

Перевищення швидкості часто приводить до непоправних наслідків, особливо це стосується малодосвідчених водіїв, у яких ще немає відповідних навиків, і вони неспроможні на миттєву правильну реакцію. На слизькій дорозі на великій швидкості важко справитися з управлінням, на трасі можна не встигнути пригальмувати перед перешкодою, у темну пору доби можна не помітити пішохода, який переходить дорогу. Застрахуватися від якого-небудь з цих випадків практично неможливо.

Сьогодні, 14 листопада, працівники ДАІ провели профілактичну акцію «Життя дорожче за швидкість», аби ще раз нагадати водіям транспортних засобів до чого може призвести перевищення безпечної швидкості руху та неувага за кермом, привернути їх увагу до проблем сьогодення у сфері безпеки дорожнього руху.

Профілактична акція проходила на площі Героїв Майдану у м. Кіровограді. Місце було обрано не випадково, адже це – центральна частина обласного центру. Рух транспорту тут доволі насичений, увесь пасажирський транспорт рухається саме цим шляхом у місті. Тому для того, аби привернути увагу якомога більшої частини учасників дорожнього руху до проблеми перевищення встановленої швидкості руху як в населених пунктах, так і поза їх межами, вартові доріг з дітьми вийшли сьогодні на флешмоб. Дітки нагадували усім, що – «Діти Кіровограда – за безпечний дорожній рух!». Зупинялися з посмішкою навіть просто перехожі, щоб послухати маленьких пішоходів.

Допомогу у проведенні профілактичного заходу надавали вихованці кіровоградського дитячого садочку №46 «Краплинка», тримаючи великі плакати, знаки та фотографії з місць скоєння ДТП з тяжкими наслідками вздовж проїзної частини. Не зважаючи на свій юний вік дітлахи переконані, що кожен водій має виконувати Правила дорожнього руху, бути уважним та обережним за кермом. Саме цим він може зберегти своє життя та життя інших учасників дорожнього руху. Про це вони і розповідали водіям транспортних засобів, яких зупиняли інспектори ДАІ.

Кіровоградські водії теж підтримували маленьких пішоходів. Проїжджаючи повз площу, тиснули на клаксони, таким чином вітаючи учасників акції та повідомляючи, що вони їх зрозуміли.

До того ж і водії самі зупинялися і цікавилися акцією та метою її проведення. Проблема з перевищенням швидкості завжди була і залишається однією з основних причин скоєння дорожньо-транспортних пригод. Досить часто в таких аваріях гинуть люди, які опинилися не в тому місці і не в той час. Водії переконані, що такі акції потрібно періодично проводити аби нагадати усім учасникам дорожнього руху, що життя потрібно берегти.

Безпеку дітей під час проведення заходу забезпечували інспектори взводу ДПС ДАІ м. Кіровограда та роти ДПС ДАІ при УМВС України в Кіровоградській області.

На завершення профілактичної акції юні помічники Державтоінспекції Кіровоградщини отримали на згадку пам’ятні подарунки від правоохоронців, а також змогли відчути себе в ролі інспектора ДПС, об’їхавши навколо площі на патрульній автівці.

Шановні водії! Державтоінспекція Кіровоградщини закликає вас берегти своє життя і здоров’я, неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху та не забувати про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

16 листопада – Всесвітній день пам’яті жертв ДТП

14.11.2014 от Сектор профілактичної роботи

Начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко звертається до всіх водіїв з проханням, 16 листопада, в День пам’яті жертв ДТП, в знак солідарності та підтримки включити ближнє світло фар на транспортних засобах, тим самим ушанувавши пам’ять загиблих у ДТП.

Щорічно в Україні, як і в усьому світі, в третю неділю листопада проводяться заходи до Всесвітнього дня пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод.

«Головною метою акції є привернення уваги до жахливих масштабах смертності та травм на дорогах, вшанування жертв ДТП та виявлення співчуття сім’ям, які зазнали тяжку втрату.

Вшановувати пам’ять жертв дорожніх аварій вперше запропонували представники британського благодійного фонду допомоги жертвам ДТП «Road Peace» у 1993 році. За п’ять років потому, День пам’яті вийшов за межі Європи і з’явився на інших континентах, а в 2005 році у своїй Резолюції Генеральна Асамблея ООН закликала все світове співтовариство визнати Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій і відзначати його в третю неділю листопада.

«Запрошуємо всіх учасників дорожнього руху приєднатися до проведення акції», – зазначає начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко, – «замислитися бодай на хвилину про наслідки ігнорування елементарних правил безпеки не буде зайвим ні для кого. Ми всі повинні зрозуміти – наша відповідальність та правосвідомість є головними чинниками комфортного та безпечного руху.

Прес-служба Департаменту

ДАІ МВС України

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто