За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Подбайте про свою безпеку! Станьте помітнішими!

07.10.2014 от Сектор профілактичної роботи

При русі в темний час доби водій бачить тільки ту частину дороги, яка освітлена фарами його автомобіля. При цьому здатність очей сприймати світлові контрасти стає гіршою, ніж при денному світлі.

У темряві особливо важко помітити на дорозі пішоходів, велосипедистів та гужовий транспорт. Багато дорожньо-транспортних пригод на Кіровоградщині  відбуваються в темний час доби, а в осінньо-зимовий період ця кількість тільки зростає. У пішоходів ризик потрапити у ДТП у темний час доби набагато вищий ніж у світлий, тому виникає необхідність зробити пішоходів якомога більш видимими і помітними за рахунок збільшення відстані до моменту виявлення людини на дорозі.

Саме засоби пасивної безпеки зі світлоповертаючих елементів допомагають пішим громадянам уникнути ДТП або зменшити  кількість травм у їх результаті. Всі типи світлоповертаючих елементів, призначені для позначення пішоходів, виготовлені із спеціального матеріалу, який не розсіює світло, а відбиває його назад у бік джерела світла. Ці елементи частіше за все являють собою світлоповертаючі пластини або прикріплені до одягу значки і наклейки.

Ще один спосіб позначити пішохода в темряві – це вшиті в одяг або взуття шматочки тканини зі світлоповертаючою поверхнею, а також нарукавні пов’язки, браслети і термонаклейки з аналогічних матеріалів.

Без сумніву, у світлі фар водії автомобілів помічають пішохода, який має відбивачі на одязі, взутті або аксесуарах, зі значно більшої відстані. Так, при русі з ближнім світлом відстань виявлення пішохода на дорозі збільшується з 25-40 метрів до 130-140 метрів. Прикріплені на одяг світловідбиваючі елементи дозволяють пішоходу «світитися» у дальньому світлі фар на відстані до 400 метрів.

Державтоінспекція Кіровоградщини радить усім учасникам дорожнього руху придбати засоби пасивної безпеки, а особливо забезпечити світлоповертаючими елементами дітей.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Оперативне зведення за період з 29 вересня по 5 жовтня 2014 року

07.10.2014 от Сектор профілактичної роботи

За минулий тиждень з 29 вересня по 5 жовтня 2014 року на автошляхах області зареєстровано 9 ДТП, в яких  1 особа загинула, та ще 11 – отримали тілесні ушкодження.

Працівники ДАІ області задокументували 896 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких:

керування у стані алкогольного сп’яніння – 130;

перевищення встановленої швидкості руху – 251;

порушення правил обгону – 29;

створення аварійної ситуації – 24;

порушення правил проїзду перехресть – 53;

порушення правил проїзду залізничних переїздів – 12;

невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки – 19.

Шановні громадяни! Державтоінспекція звертається до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Рубрики: Оперативне зведення | Коментування вимкнуто

Державтоінспекція Кіровоградщини радить завчасно підготувати автомобіль до зими

07.10.2014 от Сектор профілактичної роботи

Досвідчені водії добре знають, а новачки здогадуються, що експлуатація автомобіля взимку – справа складна. Але той, хто звик до автомобіля, їздитиме завжди, тому кожен намагається забезпечити собі всесезонний драйв – хто покладаючись на підприємства автосервісу, а хто й самотужки, перетворюючи і без того напружену осінь на період інтенсивної праці. Адже для того, щоб автомобіль нормально працював за будь-яких погодних умов, необхідно підготувати його до цих умов.

Перш за все потрібно подбати про заміну гуми на зимову, перевірку гальм, зовнішніх світлових приладів, системи обігріву та охолодження. Саме в перші дні зими збільшується ризик виникнення аварійних ситуацій та скоєння дорожньо-транспортних пригод. Сильні дощі, сніг, ожеледиця та тумани значно ускладнюють рух автомобілів, тож за незадовільних погодних умов потрібно бути дуже уважними та обережними.

Шановні водії! Державтоінспекція Кіровоградщини закликає вас користуватися пасками безпеки, дотримуватися безпечної дистанції, не перевищувати швидкість, рухатися з увімкненим ближнім світлом фар чи протитуманними ліхтарями. Бережіть своє життя та життя інших учасників дорожнього руху!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Анатолій Сіренко: «Чи правильно ми розуміємо слово «Демократія»?»

07.10.2014 от Сектор профілактичної роботи

На превеликий жаль, упродовж останніх років працівник Державної автомобільної інспекції асоціюється в пересічних громадян здебільшого зі словом «хабарництво». Таким є сумний спадок поваленого режиму і це те, що є на сьогодні головною проблемою ДАІ.
Та не слід забувати, що люди у формі працівника дорожньо-патрульної служби продовжують щоденно рятувати життя, допомагають у вирішенні проблем на автошляхах, відшукують і повертають власникам викрадені транспортні засоби.
Звісно, така буденна, але вкрай важлива для суспільства, робота працівника Державтоінспекції не завжди потрапляє в об’єктиви телекамер і у поле зору репортерів. Кричущі ж факти корупційних діянь широко висвітлюються у ЗМІ.
Але часом трапляється так, що журналісти самі звертаються до працівників ДАІ по допомогу та мають змогу переконатися на власному досвіті у важливості цієї служби, а водночас і у відвазі та сміливості її співробітників.
Такий випадок стався днями у столиці. О 2-й годині ночі 5 жовтня до міліції Солом’янського району міста Києва звернулася редактор новин однієї з центральних телерадіокомпаній. Вона заявила, що декілька годин тому на вулиці Героїв Космосу в її автомобіль «КІА-CERATO» сів невідомий чоловік років 30-ти, який нюхав порошок – ймовірно наркотики. Погрожуючи пістолетом та гранатою, він перебрав на себе керування, а потім, забравши в потерпілої кредитну картку, заправив до повного бак автомобілю та відвіз її додому, залишивши номер мобільного телефону та обіцянку повернути автомобіль.
Інформацію про подію було негайно доведено до всіх патрулів Державтоінспекції та вже о 3-й год. 10 хв. розшукуваний автомобіль працівники столичного полку ДПС зупинили на Хрещатику.
У салоні автомобіля знаходилося двоє осіб у камуфляжі та водій кавказької зовнішності, які категорично відмовлялися пред’являти працівнику ДАІ документи, визначені в п. 2.1. Правил дорожнього руху.
На сигнал про підмогу під’їхав ще один екіпаж працівників дорожньо-патрульної служби, який заблокував подальший рух вказаного автомобіля, після чого пасажири намагалися залишити місце події, але були затримані працівниками ДАІ. При поверхневому огляді в останніх було вилучено ніж і пневматичний пістолет.
Вказані особи були передані викликаній на місце події слідчо-оперативній групі Солом’янського РУ. Працівники ж ДАІ до 5-ї години ранку вели перемовини із заблокованим в автомобілі водієм, який мав при собі гранату Ф-1.
Щоб уникнути можливого вибуху та невинних жертв, за погодженням з керівництвом районного управління міліції, працівники ДАІ супроводили автомобіль, керований злочинцем, до райуправління.
Майже після 4-х годинних переговорів з водієм, який тримав у руках гранату з чекою на пальці, його вдалося переконати залишити автомобіль.
Наразі, за даним фактом розпочато кримінальне провадження.
Мусимо визнати, що наше незріле суспільство не завжди правильно реагує на проведення демократичних реформ, починаючи зловживати отриманими правами. Нажаль, зміни у законодавстві, що певним чином обмежили повноваження працівників ДАІ та розширили права водіїв, призвели до появи відвертого хамства, а подекуди й хуліганства з боку останніх.
Та не забуваймо, що така некерована і безкарна поведінка окремих водіїв створює реальну загрозу життю мирних громадян, що все частіше стають випадковими жертвами злочинців.
Попри будь-яку критику та низку складних випробувань міліція продовжує бути державним озброєним органом, покликаним захищати життя, здоров’я та власність громадян від протиправних посягань, а переважна більшість її працівників залишаються відданими своїй справі та готовими іти на ризик для спасіння життя оточуючих.

Прес-служба Департаменту

ДАІ МВС України

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто