За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Збереження життя та здоров’я юних учасників дорожнього руху – справа спільна

19.09.2014 от Сектор профілактичної роботи

Майже кожного дня на дорогах нашої області стаються дорожньо-транспортні пригоди. Руйнуються долі, гинуть люди. Дорослі самі відповідають за свої вчинки, а коли під колеса транспортного засобу потрапляє дитина – це страшне лихо, винні в якому ми, дорослі. У свій час не навчили правилам поведінки на дорозі, не застерегли.

Так, 4 вересня у селі Надлак Новоархангельського району по вулиці Червоноармійській водій автомобіля КАМАЗ з напівпричепом здійснив наїзд на 8-річного хлопчика, котрий раптово вибіг на проїзну частину дороги. Травми дитини виявилися несумісними із життям.

16 вересня на 614 км автодороги Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка, у Новоархангельському районі, водій автомобіля DAF з напівпричепом, випереджаючи неповнолітню велосипедистку, яка супроводжувала домашню тварину, здійснив наїзд на дівчинку. Корова різко змінила напрямок руху та затягла 10-річну дитину під колеса вантажівки. Дівчинка загинула.

У вихованні неповнолітнього нормам безпечної поведінки беруть участь батьки, учителі, всі оточуючі. Не припиняється робота з дітьми і у працівників Державтоінспекції.

Днями працівники Сектору профілактичної роботи завітали до Надлацької та Вільшанської шкіл Новоархангельського району, аби провести з дітьми, їх батьками та учителями профілактичні бесіди, адже за останній тиждень у дорожньо-транспортних пригодах на території району постраждало двоє неповнолітніх.

Працівники ДАІ приготували для гостей відеоролики, повчальні посібники, агітаційні листівки та цікаві подарунки. Діти з уважністю слухали настанови правоохоронців та з цікавістю переглядали відеоролики про правила поведінки на дорозі та наслідки необережності на проїзній частині.

У свою чергу батьки та учителі ставили набагато серйозніші запитання: як виховати свідомого учасника дорожнього руху.

Варто пам’ятати, що саме ми, дорослі, є прикладом для наших дітей. Саме на нас вони дивляться, переходячи дорогу.

Шановні дорослі! Будьте для дітей прикладом зразкової поведінки на дорозі. Розкажіть як правильно вести себе на проїзній частині! Не лінуйтеся зайвий раз показати дитині як правильно переходити дорогу та на що, в першу чергу, звертати свою увагу.

Шановні водії! Не порушуйте Правил дорожнього руху, зменшуйте швидкість поблизу пішохідних переходів, будьте пильні і уважні під час руху біля навчальних закладів.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

До уваги водіїв!

19.09.2014 от Сектор профілактичної роботи

Шановні водії! До вашої уваги інформація про залишок бланкової продукції у центрах надання послуг, пов”язаних з використанням автотранспорту, станом на 17.09.2014

ЗАЛИШКИ СПЕЦПРОДУКЦІЇ СТАНОМ НА 17.09.2014

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

На Кіровоградщині триває операція “Пішохід”

19.09.2014 от Сектор профілактичної роботи

Незважаючи на вжиті Державтоінспекцією області заходи щодо активізації профілактичної роботи серед учасників дорожнього руху, ситуація із дорожньо-транспортним травматизмом на території області залишається дуже складною.

При цьому до найбільшої тяжкості наслідків призводить такий вид ДТП, як наїзд на пішоходів, як з причини порушень ПДР самими пішоходами, так і з вини водіїв.

Ураховуючи викладене, з метою активізації роботи з профілактики дорожньо-транспортного травматизму з вини та за участю пішоходів, а також виявлення порушень правил проїзду пішохідних переходів. З цього приводу Державтоінспекція Кіровоградської області проводить з 17  вересня ряд профілактичних заходів, направлених на чітке дотримання пішоходами Правил дорожнього руху. Головна їх мета – привчити пішоходів до неухильного дотримання ПДР, а саме переходу проїжджої частини дороги тільки у відведених місцях з дотриманням правил особистої безпеки. Не менш важливим завданням є також і надання водіями переваги у русі пішоходам на пішохідних переходах та регульованих перехрестях.

Нагадуємо пішоходам, які “люблять” несподівано виходити на проїжджу частину або на пішохідний перехід, що автомобіль не може миттєво зупинитися. Згідно досліджень, для того, щоб досвідчений водій, побачивши перешкоду на дорозі, зміг відреагувати на неї, йому необхідно близько 1 с – за цей час автомобіль, що рухається зі швидкістю 60 км/год, проїде 16,5 м, після натискання на педаль гальма, а гальмівний шлях буде становити 23–30 метрів, що неминуче призведе до наїзду на пішохода.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Шановні пішоходи!

19.09.2014 от Сектор профілактичної роботи

На дорогах області практично щодня реєструються  зіткнення автомобілів і наїзди на пішоходів. Водій та пішохід – це два учасники дорожнього руху. Різниця лише в тому, що один керує складним механізмом, а інший лише власними рухами. Незважаючи на застереження та широку профілактичну роботу працівників ДАІ пішоходи обласного центру продовжують грубо нехтувати вимогами Правил дорожнього руху, які чітко визначають лінію поведінки на проїзній частині.

Головні помилки, які допускають пішоходи – перехід дороги у невстановленому місці, на заборонений сигнал світлофора, вихід на проїзну частину із-за різних перешкод, безпосередньо перед транспортним засобом. Частіше за все лише в декількох кроках були пішохідні переходи, якими люди просто нехтували. Інколи під колеса потрапляють нетверезі пішоходи. Наслідки в таких випадках ще трагічніші.

У Кіровоградській області з початку року зареєстровано 50 дорожньо-транспортні пригоди за участю пішоходів, у яких 8 людей загинуло та ще 47 -  отримали тілесні ушкодження. З них 22 ДТП сталося з необережності, неуважності, неправильного виконання вимог ПДР саме пішоходами і як результат 6 осіб загинуло, 18 – були травмовані.

Жахливі картини ДТП, обірвані та скалічені життя.  Невже хтось може залишитись байдужим до цих кадрів і думати, що таке може трапитися з ким завгодно, але лише не з ним? Так, не з ним,  якщо суворо дотримуватися Правил дорожнього руху і виконувати основні заповіді пішоходів – дбати про власну безпеку.

Особливо прикро, коли ганебний приклад нехтування Правилами дорожнього руху подають  дітям дорослі,  які б мали власною поведінкою  демонструвати чітке виконання дорожніх постулатів.  Все починається з сім’ї: батьки повинні щодня наставляти своє чадо щодо  необхідності  дотримання власної безпеки, особливо як учасника дорожнього руху, і, обов’язково подавати власний правильний приклад дотримання Правил дорожнього руху.

Шановні пішоходи! Нагадуємо вам, що переходити вулицю дозволяється у чітко встановлених місцях по пішохідних переходах. Будьте уважні і обережні при переході вулиці, не виходьте на дорогу з-за нерухомого транспорту. Якщо потрібно перейти вулицю на нерегульованому перехресті, дійдіть до пішохідної доріжки, переконайтеся у відсутності транспорту, і тільки тоді починайте перехід. При русі в темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходам рекомендується мати при собі предмети зі світловідбиваючими елементами і забезпечувати видимість цих предметів водіям.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто