За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Державтоінспекція Кіровоградщини нагадує про уважність за кермом

16.09.2014 от Сектор профілактичної роботи

Мобільний телефон для сучасної людини – річ потрібна й цінна. Переваги, які дають нам мобільні телефони, дуже важко переоцінити. Завдяки цьому гаджету можна будь-якої миті вийти на зв’язок з ким завгодно. Проте, навіть поряд з усіма перевагами, вони дуже часто стають причиною дорожньо-транспортних пригод.

Статистика свідчить, що під час розмови по мобільному телефону реакція сповільнюється на 1 секунду. Тож водію потрібно утричі більше часу для реагування на складну дорожню ситуацію. Більшість порушників не звертають увагу на такі «дрібниці».

Особливо це стосується водіїв. Не варто забувати, що водій несе велику відповідальність, по-перше, за своє життя, а по-друге, за життя пасажирів. Жертвою неуважності водія можуть стати і діти, і дорослі. Особливо це стосується водіїв громадського транспорту.

Нагадуємо, що згідно з Правилами дорожнього руху, водіям категорично забороняється користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання). Відповідальність за порушення заборони користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці, визначається статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а відтак карається штрафом від 425 до 510 гривень. Якщо при цьому виникне аварійна ситуація, штраф може збільшитися до 850 гривень, а порушника можуть позбавити права керування транспортними засобами на термін від 6 до 12 місяців. Водночас закон не забороняє користуватися пристроями hands free, оскільки водій має можливість керувати транспортним засобом, використовуючи обидві руки (провідні та Bluetooth-гарнітури, навушники тощо).

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Працівники ДАІ долучилися до проведення Тижня безпеки дорожнього руху

16.09.2014 от Сектор профілактичної роботи

Виховання у юних учасників дорожнього руху правил поведінки на дорозі – одне з головних завдань Державтоінспекції. У рамках проведення всеукраїнських профілактичних заходів «Увага! Діти – на дорозі!» працівники ДАІ продовжують невпинно проводити роботу з найменш захищеними учасниками дорожнього руху.

Під час проведення «Тижня безпеки дорожнього руху»  особовий склад Державтоінспекції Кіровоградщини залучений для проведення профілактичних заходів у навчальних закладах та дитячих садочках. Під час зустрічей інспектори ДАІ розповідають юним пішоходам про безпечну поведінку на дорозі, вивчають основні дорожні знаки, які повинні знати пішоходи, демонструють сигнали регулювальника, показують повчальні відеоролики та мультфільми з правил дорожнього руху.

Варто зазначити, що як працівники Державтоінспекції Кіровоградщини так і педагогічний колектив навчальних закладів та дитячих садочків не залишаються осторонь у проведенні цих профілактичних заходів. Школярі разом з вихователями готують різноманітні ігри, вікторини з правил дорожнього руху, вчать вірші. Для кращого засвоєння матеріалу з питань безпеки дорожнього руху, для дітей у садочках проводяться театралізовані вистави з даної тематики.

Під час зустрічей з працівниками Державтоінспекції діти отримують не тільки необхідні теоретичні знання, але і цікаву та корисну агітаційну літературу на тему безпеки дорожнього руху.

Рубрики: Новини, Репортаж | Коментування вимкнуто

У Департаменті Державтоінспекції зустрічали працівників ДАІ України, які повернулися з зони АТО

16.09.2014 от Сектор профілактичної роботи

13 вересня на території Департаменту відбулося урочисте нагородження працівників ДАІ, які упродовж місяця мужньо несли службу в зоні проведення антитерористичної операції на Сході країни. Колеги зустріли правоохоронців не стримуючи сліз радості й щастя.
Добровольці із лав Державтоінспекції поїхали у зону АТО ще в серпні, а наразі повертаються додому після чергової ротації.
Від самого початку операції на сході добровольці з числа працівників ДАІ несуть службу на блокпостах, допомагають переселенцям, супроводжують колони з військовою технікою. Разом з іншими підрозділами міліції та Національною гвардією беруть участь у бойових операціях.
Захід з урочистого нагородження розпочався із хвилини мовчання за загиблими правоохоронцями, які загинули під час бойових дій на сході, захищаючи безпеку України. Та попри те, що війна забирає найкращих, вона ще й гартує найсильніших.
До правоохоронців звернувся керівник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко. Він розповів, що інформацію про діяльність вартових доріг отримував від колег та військових з інших областей, які дякували за сміливих та самовідданих товаришів по службі: «Працівники Державтоінспекції, які відбули для виконання службових обов’язків у зону АТО зарекомендували себе як мужні та витримані бійці. Окрім виконання своїх безпосередніх обов’язків вони постійно демонстрували людяність та самовіддачу. Завдяки їхнім злагодженим діям вдалося врятувати чимало життів.
Анатолій Сіренко нагородив інспекторів ДАІ, які повернулися із зони бойових дій медалями, подяками Міністерства внутрішніх справ. Також, наголосив, що незалежно від звань та посад кожен з них отримає заохочення за самовіддану службу в умовах бойових дій.
«Незважаючи на те, що у мирний час доводилося тримати зброю в руках, в силу виконання службових обов’язків», – розповідає один з добровольців, – «до цього часу таких емоцій переживати не доводилося. Там все виглядає інакше. Кожен виїзд був бойовим і основне завдання, яке стояло перед нами – це допомогти і повернутися живими».
Нагадаємо, що працівники регіональних підрозділів Державтоінспекції на добровільних засадах купували транспортні засоби, своїми силами їх ремонтували, дообладнували додатковими засобами захисту від куль, уламків гранат та снарядів. Для того, щоб правоохоронці разом із військовими більш ефективно, безпечно та швидко могли реагувати на ті чи інші терористичні прояви диверсії, днями бійцям у зону АТО вкотре направлено спецавтомобіль – бронетранспортер.
Закінчуючи зустріч начальник Департаменту ДАІ України Анатолій Сіренко побажав бійцям витримки, стійкості та сили духу. Очільник Державтоінспекції подякував усім за добросовісне виконання професійних обов’язків та побажав кожному з працівників та їх сім’ям міцного здоров’я та благополуччя.

Прес-служба Департаменту
ДАІ МВС України

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто