За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Результати загальнодержавної операції «Автобус – 2014»

22.07.2014 от Сектор профілактичної роботи

З 20 травня по 20 липня 2014 року на території області проводилися профілактичні заходи «Автобус – 2014», спрямовані на попередження порушень Правил дорожнього руху водіями пасажирського транспорту.

Комплекс профілактичних заходів включав перевірку діяльності автогосподарств суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів автобусами, щодо виконання ними вимог чинного законодавства, а також базових підприємств стосовно виконання ними договірних умов з пасажироперевізниками.

За час профілактичних заходів працівники ДАІ Кіровоградщини перевірили 230 суб’єктів господарювання, оглянули 3487 автобусів, з яких 266 виявилися  технічно несправними:

- з несправним або заблокованим аварійним виходом – 35;

- з незаконно встановленими додатковими місцями для сидіння – 43;

- з несправними зовнішніми світловими приладами – 25;

- з несправностями рульового управління – 49;

- з несправностями (невідповідністю) шин та коліс – 79 та інші.

Інспектори ДАІ виявили 1352 порушення законодавства, допущених водіями автобусів, з яких:

- Перевищення встановлених обмежень швидкості руху – 135;

- Перевезення пасажирів понад встановлену кількість – 405;

- Порушення правил зупинки і стоянки в місцях масових відправлень пасажирів – 148;

- Відхилення від маршруту руху – 316;

- Здійснення перевезень пасажирів з 22:00 до 06:00 у режимі нерегулярних – 2.

Також за час перевірки було затримано 12 водіїв, які керували транспортним засобом у стані сп’яніння. На кожного з них складено адміністративні протоколи.

За час проведення профілактичних заходів на автомобільному транспорті «Автобус – 2014» на території Кіровоградської області працівники ДАІ склали 1618 адмінпротоколів, тимчасово затримали 31 автобус згідно зі ст. 265-2 КУпАП, вилучено 4 ліцензійні картки на автобуси, видано 264 приписи Державтоінспекції, надіслано 11 подань до Укртрансінспекції, надіслано 33 інформацій до організаторів перевезень.

Державтоінспекція ще раз закликає водіїв відповідально ставитися до своєї роботи, не наражати на небезпеку життя та здоров’я своїх пасажирів.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Анатолій Сіренко: двоколісний мототранспорт не іграшка для дітей

22.07.2014 от Сектор профілактичної роботи

Як тільки поліпшуються погодні умови, а температура повітря піднімається до позначки «плюс», на дорогах збільшується кількість мотоциклів, мопедів, скутерів. Разом з цим, на жаль, збільшується кількість пригод за участю цієї категорії учасників дорожнього руху.

З огляду на це, у весняно-літній період працівники ДАІ посилюють контроль за рухом мототранспорту. У полі зору правоохоронців насамперед неповнолітні водії «залізних коней». Мопеди та скутери не надто дорогий, а тому доволі доступний вид транспорту. Сучасні підлітки, а частіше саме вони «ганяють» на мопедах по дорогах, сприймають їх як зручний та модний засіб пересування. При цьому «великі» діти, як правило, не надто переймаються дотриманням Правил дорожнього руху.

До того ж, самі батьки юних «гонщиків» нерідко сприяють їм у таких небезпечних розвагах, купуючи своїм дітям двоколісні «іграшки». Й забувають, що такий подарунок, без відповідної підготовки може коштувати дитині не тільки здоров’я, а й життя.

«Відсутність навичок водіння, самовпевненість, незнання Правил дорожнього руху, ігнорування елементарних засобів безпеки часто призводить до серйозних травм не тільки водія скутера, але і його пасажирів», – наголошує начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко, – тож хотів аби батьки підлітків розуміли, що разом з двоколісним транспортом, вони повинні «подарувати» своїм дітям почуття відповідальності.

Прес-служба Департаменту

ДАІ МВС України

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Як поводитись на місці ДТП?

22.07.2014 от Сектор профілактичної роботи

Сталося невідворотне: дорожньо-транспортна пригода, та ще й з вашою участю. В голові роїться безліч питань, серед яких «хто винен?» і «що робити»? Грамотна поведінка разом із знанням правил дорожнього руху і деяких юридичних норм допоможуть добитися компенсації збитку, а також уникнути несправедливого звинувачення і, як наслідок, штрафу і навіть кримінальної відповідальності.

Причетними до дорожньо-транспортної пригоди визначаються учасники дорожнього руху, що безпосередньо брали участь у події або чиї дії призвели до ДТП. Це може бути водій, пішохід чи інший учасник дорожнього руху, котрий порушив Правила дорожнього руху, що призвело до дорожньо-транспортної пригоди.

У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій в першу чергу повинен попередити інших учасників дорожнього руху про небезпеку чи перешкоду на дорозі, для цього він зобов’язаний: Читати далі »

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто