За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Анатолій Сіренко: двоколісний мототранспорт не іграшка для дітей

22.05.2014 от Сектор профілактичної роботи

Як тільки поліпшуються погодні умови, а температура повітря піднімається до позначки «плюс», на дорогах збільшується кількість мотоциклів, мопедів, скутерів. Разом з цим, на жаль, збільшується кількість пригод за участю цієї категорії учасників дорожнього руху.

З огляду на це, у весняно-літній період працівники ДАІ посилюють контроль за рухом мототранспорту. У полі зору правоохоронців насамперед неповнолітні водії «залізних коней». Мопеди та скутери не надто дорогий, а тому доволі доступний вид транспорту. Сучасні підлітки, а частіше саме вони «ганяють» на мопедах по дорогах, сприймають їх як зручний та модний засіб пересування. При цьому «великі» діти, як правило, не надто переймаються дотриманням Правил дорожнього руху.

До того ж, самі батьки юних «гонщиків» нерідко сприяють їм у таких небезпечних розвагах, купуючи своїм дітям двоколісні «іграшки». Й забувають, що такий подарунок, без відповідної підготовки може коштувати дитині не тільки здоров’я, а й життя.

«Відсутність навичок водіння, самовпевненість, незнання Правил дорожнього руху, ігнорування елементарних засобів безпеки часто призводить до серйозних травм не тільки водія скутера, але і його пасажирів», – наголошує начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко, – тож хотів аби батьки підлітків розуміли, що разом з двоколісним транспортом, вони повинні «подарувати» своїм дітям почуття відповідальності.

Прес-служба Департаменту

ДАІ МВС України

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Діти – наша радість.

22.05.2014 от Сектор профілактичної роботи

Народження дитини приносить у сім’ю радість, нові приємні турботи. Це природно, адже діти є продовженням батьків, які покладають на них великі надії. З появою на світ маленької людини, перед батьками постають, різноманітні і складні завдання, пов’язані в подальшому, щоб їх дитина росла здоровою і вихованою.
Щоб дитина розвивалася гармонійно, була життєрадісною, щоб виросла повноцінним громадянином, вона повинна в першу чергу бути здоровою морально і фізично. Тому у нашій країні приділяється велика увага підростаючому поколінню.
Найтяжчим, з найбільшим процентом смертності, є травматизм, отриманий від автомашин, автобусів, тролейбусів, поїздів та інших видів транспорту.

І знову ж таки головними причинами є бездоглядність дітей на вулиці, коли вони ідуть до школи чи з неї, а також у години дозвілля. А призводять до цього – незнання дітьми правил вуличного руху, порушення правил користування транспортом.

Надзвичайно небезпечно кататись дітям на велосипедах, мопедах, моторолерах, якщо вони не склали відповідних екзаменів на право водіння. Дорослим ні на мить не можна забувати, що діти схильні наслідувати їх.
Якщо дитина бачить, що старші порушують правила вуличного руху, легковажно ставляться до рекомендацій, то й від дитини марно вимагати чогось іншого, бо дитина перш за все бере приклад з дорослих. Лише спільні зусилля батьків, вчителів, вихователів, працівників громадських організацій зможуть забезпечити позитивний ефект у боротьбі з дитячим дорожньо-транспортним травматизмом.
Попередження та профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму – є одним із головних напрямків роботи  Державтоінспекції.
Напередодні літніх шкільних канікул працівники Державтоінспекції продовжують проводити профілактичні заходи по запобіганню дитячому дорожньо-транспортному травматизму.
Сьогодні працівники відділення ДАІ з обслуговування м. Кіровограда завітали на батьківські збори до Кіровоградської загальноосвітньої школи № 30 для того, щоб нагадати батькам про правила поведінки дітей на дорозі.

Під час зустрічі інспектори ДАІ вручили батькам агітаційні листівки «Типові дорожньо-транспортні пригоди з вини школярів» із застереженнями як для батьків, так і для юних пішоходів.
У житті існує багато правил, але найголовнішими є ті правила, які вчать, як зберегти життя. Інформовані діти – добре захищені.

Тож, шановні батьки та водії, давайте не забувати про це! Дітям – безпечні дороги!
Чужих дітей не буває!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто