За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

До уваги громадян та громадських організацій!

08.04.2014 от Сектор профілактичної роботи

ДАІ запрошує громадськість до участі в роботі Загальнонаціонального Форуму з питань безпеки дорожнього руху. Основна мета заходу – приведення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху до європейських стандартів, започаткування нових форм і методів профілактики аварійності.

З метою вирішення проблем безпеки дорожнього руху Державтоінспекція МВС України проводить значну роботу, спрямовану на запобігання дорожньо-транспортних пригод та зниження тяжкості їх наслідків. Однак, на сьогодні стан безпеки дорожнього руху залишається складним та таким, що викликає серйозне занепокоєння. Україна безперервно втрачає своїх громадян та значні матеріальні ресурси.

Майже 80% автопригод з потерпілими стається з вини водіїв, ще понад 14% – з вини пішоходів, що є наслідком низького рівня дорожньої культури. Вочевидь, впливати на дисциплінованість учасників дорожнього руху лише одними адміністративними методами є малоефективним. Будь-яке посилення відповідальності не формує в учасників дорожнього руху повагу до закону та не збільшує їх довіру до працівників Державтоінспекції.

У той же час у громадян є чимало пропозицій щодо поліпшення взаємовідносин між працівниками ДАІ та водіями, ефективності організації дорожнього руху в столиці та регіонах, змін до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, використання нових форм і методів профілактики аварійності тощо.

Разом з тим, як відзначається в доповіді Комісії ООН з питань глобальної безпеки дорожнього руху: «Дорожня безпека – це сфера колективної відповідальності урядів і широкого кола організацій та громадськості».

З огляду на викладене, за ініціативою начальника Департаменту ДАІ МВС України Анатолія Сіренка та ряду громадських організацій, які працюють у сфері безпеки дорожнього руху, у першій декаді червня 2014 року планується проведення Загальнонаціонального форуму з питань безпеки дорожнього руху за участю широкого кола державних інституцій, профільних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, провідних наукових закладів та громадськості.

Організація такого Форуму потребує консолідації спільних зусиль, тому просимо на електронну адресу andrey_n_a@ukr.net надати пропозиції щодо:

- участі в роботі Організаційного комітету з підготовки Форуму (до
15.04.2014/.);

питань для обговорення на Форумі (до 15.05.2014).

Додаткова інформація буде розміщуватися на сайті Департаменту ДАІ та організацій учасників Форуму.

ДДАІ МВС України

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Державтоінспекція інформує!

08.04.2014 от Сектор профілактичної роботи

МВС України інформує громадян, які виїхали з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасове місце перебування до інших регіонів України, про Урядову “Гарячу лінію” 0-800-507-309, на яку вони можуть звернутися за допомогою у вирішенні їх питань.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Життя варте того, щоб грати за правилами!

08.04.2014 от Сектор профілактичної роботи

Перевищення дозволеної швидкості руху – одне з найпоширеніших порушень правил дорожнього руху. Яким би обережним та досвідченим водієм ви себе не вважали, при швидкій їзді Вам не уникнути небезпечної ситуації, коли несподівано на дорозі зявляються діти чи водій попереду різко загальмує.

Майже кожен автовласник, вирвавшись на заміський простір, прагне «видавити» зі свого транспортного засобу все, на що спроможні його кінські сили, закриваючи очі на Правила дорожнього руху. Особливо це стосується водіїв, на шляху яких зустрічаються старенькі авто, що ледве пересуваються по дорозі і які так кортить скоріше обігнати. Проте не всі водії транспортних засобів оцінюють ситуацію на дорозі належним чином, намагаючись ще більше пришвидшитись і залишити повільного учасника дорожнього руху далеко позаду.

Не можна не згадати водіїв, які полюбляють швидкісну їзду не тільки за межами міста. На наших дорогах з кожним днем стає все «тісніше», причому переважають швидкісні автомобілі іноземного виробництва. Для керування такими транспортними засобами потрібна неабияка майстерність. Водій повинен безпомилково прогнозувати зміни дорожньої обстановки та адекватно реагувати на них.

Невтішна статистика з дорожньо-транспортних пригод, на жаль, нікого не виховує і не переконує. За січень – березень 2014 року працівники ДАІ Кіровоградської області задокументували 12 108 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: перевищення встановленої швидкості руху – 3 199 випадків та порушення правил обгону – 895.

За цей період через перевищення безпечної швидкості сталася 141 дорожньо-транспортна пригода, в яких 23 особи отримали тілесні ушкодження, та ще 7 – загинули. Через порушення правил обгону сталося 6 ДТП, в результаті яких одна особа постраждала, а транспортні засоби отримали значні механічні ушкодження.

Шановні водії! Державтоінспекція Кіровоградщини вкотре закликає вас бути уважними за кермом, рухатися з безпечною швидкістю, суворо дотримуватися правил дорожнього руху. Памятайте, що швидкісна їзда не збільшить Ваші шанси приїхати вчасно. Хіба що значно збільшить ймовірність не дістатися пункту призначення взагалі!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Анатолій Сіренко: громадяни, які переїхали з Криму на материкову Україну, отримають всебічну допомогу ДАІ у межах компетенції служби

08.04.2014 от Сектор профілактичної роботи

Наразі у громадян, які виїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя до інших регіонів України виникає чимало питань соціального та правового напрямку. У тому числі, й за напрямом діяльності Державтоінспекції.

Керівник Державтоінспекції України Анатолій Сіренко, запевняє, що підрозділи ДАІ нададуть громадянам, які переїхали на материкову Україну всебічну допомогу у вирішенні питань пов’язаних з реєстрацією, перереєстрацією автотранспорту, отриманням та заміною посвідчень водія тощо.

«Законодавство нашої країни покликане захищати права громадян», – зазначає Анатолій Сіренко, – «тому хочу завірити громадян, які наразі за збігом обставин вимушені виїхати з Криму до інших регіонів України, що Державтоінспекція зробить все аби всі питання пов’язані з використанням транспортних засобів були вирішені у правовому полі та у встановлений законом термін.

Нагадуємо, що Центри надання послуг, пов’язаних з використанням транспортних засобів, в України працюють за принципом «Єдиного вікна», тому громадяни України можуть звернутися в будь який з них, незалежно від місця реєстрації.

Утім ДАІ не обмежуються тільки правовою допомогою. Громадяни, які рухаються до місць призначення завжди можуть перепочити біля постів ДПС ДАІ, отримати консультації, скористатися телефонним зв’язком тощо.

Також, інформуємо громадян, що за ініціативи керівника Державтоінспекції МВС України Анатолія Сіренко в Департаменті ДАІ запроваджений щоденний прийом громадян. Звернутися ж особисто до начальника Департаменту ДАІ можливо за телефоном 272-57-52. Крім того, усі бажаючі можуть поспілкуватися з начальником Державтоінспекції безпосередньо під час прийому.

Графік прийому громадян начальником Департаменту ДАІ:

понеділок – з 19.00 до 22.00

середа – з 19.00 до 22.00

четвер – з 10.00 до 13.00

п’ятниця – з 19.00 до 22.00

Прес-служба Департаменту

ДАІ МВС України

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто