За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Працівники Державтоінспекції об’єдналися із громадським активом. Відтепер дороги патрулюють разом

17.03.2014 от Сектор профілактичної роботи

Працівники Державтоінспекції разом з представниками активної громадськості систематично проводять спільні патрулювання з метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму. До патрулювань долучаються також молоді фахівці – вчорашні випускники, які слухають поради та настанови досвідчених правоохоронців, готуються стати справжнім взірцем працівника Державтоінспекції, з гідністю нести звання правоохоронця. Щоразу з інспекторами ДАІ та з громадськими активістами, які долучаються до забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони громадського порядку, проводять спеціальні інструктажі, на яких кожен отримує своє завдання та місце для патрулювання.

За словами самих активістів, працівники громадськості виступають для інспекторів ДАІ не тільки допомогою і підтримкою, а й беруть безпосередню участь у контролі за порядком на вулицях міста. Крім того, більшість активістів мають власний водійський досвід та досвід спілкування з працівниками Державтоінспекції, і лише під час спільного патрулювання зрозуміли усю важливість і небезпеку професії.

Зі свого боку, працівники ДАІ співпрацею також задоволені. Особливо відчуваються зміни з боку водіїв, котрі у присутності активістів ведуть себе коректно і чемно, адже такий широкий загал громадськості під час нагляду за дорожнім рухом їх дисциплінує.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Регулювання дорожнього руху

17.03.2014 от Сектор профілактичної роботи

Основний засіб регулювання дорожнього руху — дорожні знаки.
Передбачено сім груп дорожніх знаків: попереджувальні, пріоритетні, заборонні, вказівні, інформаційно-вказівні, сервісу і таблички до дорожніх знаків.
Дорожня розмітка застосовується для ще більшої конкретизації та ефективності регулювання дорожнього руху.
До розмітки належать лінії, написи, символи, стрілки, нанесені на проїжджій частині, бордюрах, інших елементах шляхів і дорожніх споруд.
Для розмітки проїжджої частини використовуються фарби, вставки (із білого бетону, шлакоситалу, мармурової крихти).
До засобів регулювання дорожнього руху належать не тільки дорожня розмітка і знаки, дорожні покажчики, але й сигнали регулювальника і сигнальне обладнання (світлофори).
Світлофори застосовуються для регулювання руху транспортного засобу і пішоходів на перехрестях, для позначення нерегульованих перехресть. У наш час застосовуються світлофори, що відповідають Міжнародній конвенції про дорожні знаки і сигнали.

Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків пріоритету і є обов’язковими для виконання.
Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки.
Нагадуємо основні сигнали регулювальника:
1) Регулювальник обернений до водіїв і пішоходів боком, руки витягнуті в сторони, опущені або права рука зігнута перед грудьми — усім нерейковим транспортним засобам дозволяється рух прямо і праворуч, трамваям тільки прямо, пішоходам дозволений перехід проїжджої частини;
2) регулювальник обернений до водіїв і пішоходів грудьми або спиною, руки витягнуті в сторони, опущені або права рука зігнута перед грудьми — рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено;
3) регулювальник простягнув праву руку вперед — зі сторони лівого боку нерейковим видам транспорту дозволяється рух в усіх напрямах, трамваям — тільки ліворуч. Зі сторони грудей усім ТЗ дозволяється поворот тільки праворуч. Зі сторони спини і правого боку рух усіх ТЗ заборонено. Пішоходам дозволяється переходити проїжджу частину з лівого й правого боків тільки за спиною регулювальника;
4) регулювальник підняв руку вгору — забороняється рух ТЗ і пішоходів у всіх напрямках.

Коли рука регулювальника вказує на транспортний засіб, водій зобов’язаний зупинитися у зазначеному місці, але з дотриманням правил зупинки.
Регулювальник може подавати й інші сигнали: перейти у правий ряд, зменшити або збільшити швидкість і т. д., але в усіх випадках свисток є засобом привертання уваги учасників дорожнього руху до напрямних сигналів регулювальника.

На сьогодні Ви, учасники дорожнього руху, можете спостерігати за роботою регулювальників – інспекторів дорожньо-патрульної служби взводу ДПС при Кіровоградському МВ УМВС, у центральній частині обласного центру, де через технічні причини відбулося масове відключення світлофорів. Інспектори ДПС забезпечують там регулювально-розпорядчі дії у моменти масового скупчення транспорту задля безпеки дорожнього руху.
Шановні учасники дорожнього руху! Будьте обережними та взаємоввічливими під час участі у дорожньому русі! Поважайте один одного!

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто