За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Виховання свідомих пішоходів – одне з основних завдань Державтоінспекції

14.01.2014 от Сектор профілактичної роботи

Збереження життя і здоров’я дітей було і залишається пріоритетом у діяльності Державтоінспекції. Адже кожній дитині, щоб стати свідомим учасником дорожнього руху, необхідно з раннього дитинства вивчати елементарні правила поведінки на вулицях і дорогах.

14 січня 2014 року працівники сектору профілактичної роботи УДАІ УМВС завітали до підшефної Світловодської спеціальної школи-інтернату №1, з колективом якої підтримують тісний зв’язок уже багато років, з метою розповісти про правила великої дороги і тим самим уберегти від неприємностей.

Начальник сектору Ольга Волок з перших хвилин зустрічі заволоділа увагою дітлахів повчальними історіями про сумні наслідки недотримання Правил дорожнього руху, необережність на дорозі, основні причини дорожньо-транспортних пригод та навела декілька прикладів, як таких ситуацій уникнути. Крім того, працівники ДАІ показали дітлахам соціальний ролик про наслідки дорожньо-транспортних пригод, які сталися на території Кіровоградської області та їх причини. Спочатку тихі і несміливі, хлопчики та дівчатка пожвавішали на очах під час вікторини, де кожен хотів показати свої знання, пригадуючи Правила дорожнього руху.

Весь час разом з дітками, допомагаючи і вболіваючи, провела і директор закладу, Ткач Антоніна Антонівна. Наприкінці зустрічі зазначила, що найголовніше їх завдання – безпека дітей, а подібні заходи у школі – звична справа. Такі уроки не лише цікаві вихованцям, але й просто необхідні, адже у великому місті небезпека підстерігає малюків на кожному кроці.

Також працівники нагадали юним пішоходам про небезпеку, яка їх може чекати пі час участі у дорожньому русі в темний час доби. Для того, щоб дітлахи стали помітнішими на дорозі у темряві, гості із ДАІ вручили їм світло відбиваючи елементи – флайтери.

Не обійшлося і без подарунків. Слухачам працівники Державтоінспекції вручили тематичні посібники про Правила дорожнього руху, закладки та ручки з символікою ДАІ, і, звичайно ж, солодощі. Вихователі отримали тематичні листівки, які допоможуть виховати у малюків повагу до ПДР. В свою чергу, вихованці закладу розважали гостей веселими піснями, танцями та цікавими сценками.

Зайвий раз хочеться нагадати батькам, учителям та водіям, що тільки разом ми зможемо відвернути біду від наших дітей. Саме своїм прикладом вихованої поведінки на проїзній частині ми прищепимо малечі ази культури і навчимо її бути зразковим учасником дорожнього руху.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Перевищення безпечної швидкості руху – одна з основних причин скоєння ДТП

14.01.2014 от Сектор профілактичної роботи

З 13 січня 2014 року на території Кіровоградської області розпочалася цільова операція “Швидкість”, під час якої працівники ДАІ особливу увагу звертають на водіїв, що перевищують безпечну швидкість руху.

Швидкість часто відіграє роль основного фактора аварії, впливає на тяжкість наслідків, навіть не будучи основним чинником.

І яким би обережним та досвідченим водієм Ви себе не вважали, при швидкій їзді Вам не уникнути небезпечної ситуації, коли несподівано на дорозі з’являється маленька дитина, чи водій попереду неочікувано загальмує.

Варто завжди дотримуватися безпечної швидкості руху, адже чим швидше Ви їдете,

тим …

- менше у Вас часу, щоб зреагувати

- більша дистанція для зупинки транспортного засобу

- важче контролювати автомобіль

- більші наслідки має аварія

- серйозніші травми та вища смертність в результаті зіткнення.

Закони Фізики об’єктивні та діють однаково на всіх, незалежно від статусу, фінансового стану, досвіду водія тощо.

Напевно, для більшості водіїв це стане неприємним нагадуванням, але в населених пунктах дозволяється рух зі швидкістю не більше 60 км/год, а у житлових і пішохідних зонах швидкість не повинна перевищувати 20 км/год.

Дане обмеження швидкості руху в населеному пункті до 60 км/год не випадкове. При дорожньо-транспортній пригоді на швидкості 30 км/год – ризик смертельного результату для пішохода 5%, при 50 км/год – 40%, а при 65 км/год – уже 84%. Перш ніж збільшувати швидкість, водіям транспортних засобів варто подумати про оточуючих.

Близько 20% всіх ДТП в Україні стаються внаслідок перевищення швидкості руху.

Невтішна статистика з дорожньо-транспортних пригод, на жаль, нікого не виховує і не переконує. У 2013 році через перевищення безпечної швидкості сталася 551 дорожньо-транспортна пригода (минулий рік – 560. Унаслідок порушення швидкісних режимів в області сталося 129 (м. р. – 89) аварій з потерпілими, в яких 41 (м. р. – 25) людина загинула та 152 (м. р. – 117)– травмовані.

Шановні водії! Державтоінспекція Кіровоградщини вкотре закликає вас бути уважними за кермом, рухатися з безпечною швидкістю, суворо дотримуватися Правил дорожнього руху.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Оперативне зведення за період з 6 по 12 січня 2014 року

14.01.2014 от Сектор профілактичної роботи

За минулий тиждень з 6 по 12 січня 2014 року на автошляхах області зареєстровано 3 ДТП, в яких 2 особи загинули, та 6 – отримали тілесні ушкодження.

Працівниками ДАІ області задокументовано 1046 порушення Правил дорожнього руху його учасниками, з яких:

керування у стані алкогольного сп’яніння –181;

перевищення встановленої швидкості руху – 291;

порушення правил обгону – 61;

створення аварійної ситуації – 8;

порушення правил проїзду перехресть – 88;

порушення правил проїзду залізничних переїздів – 32;

невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки – 60.

Шановні громадяни! Державтоінспекція звертається до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Рубрики: Оперативне зведення | Коментування вимкнуто