За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Транспортні засоби підвищеної небезпеки

10.04.2013 от Сектор профілактичної роботи

Останнім часом на дорогах нашої області значно зросла кількість двоколісних учасників дорожнього руху. Більшість водіїв віддає перевагу саме мотоциклам, мопедам і скутерам, адже вони малогабаритні та мають кращу маневреність. Це повноцінні і самодостатні засоби пересування, та й ціна прийнятна.

Проте поряд з перевагами мототранспорту, є у нього і недоліки. Передусім це стосується захищеності водія та пасажира. В переважній більшості дорожньо-транспортних пригод за участі мототранспорту, страждають саме водій і пасажир двоколісного транспорту. У всякому разі, тяжкість наслідків завжди вища, ніж у автомобілістів.

Варто зазначити, що в дорожньо-транспортну пригоду можуть потрапити не тільки молоді водії, але й досвідчені керманичі. Як би впевнено водії мототранспорту не почувалися на «залізному коні» дорога не належить лише їм. Навколо – безліч учасників дорожнього руху, які можуть створити аварійну ситуацію, навіть не усвідомлюючи того. Будь-яка необережність або неуважність може призвести до фатальних наслідків.

Особливої уваги потребують діти. Неповнолітній за кермом – це завжди небезпека, до того ж,  не тільки для нього, а й для інших учасників дорожнього руху. У більшості молодих водіїв недостатньо досвіду, аби адекватно зреагувати в тій, чи іншій ситуації.

Так, 8 квітня 2013 року, в с.Свердликове Новоархангельського району сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій постраждали водій і пасажир мотоцикла. Водій 1995 року, керуючи мотоциклом SABUR SB, рухаючись по вул.Горіхова, не обрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням, в результаті чого допустив наїзд на опору ЛЕП. Як наслідок, у водія – перелом кісток таза, у пасажира 2001 року народження – перелом нижньої третини правого стегна. Обоє неповнолітніх доставлені до Новоархангельської ЦРЛ.

У тому, що дорожньо-транспортні пригоди трапляються з дітьми є провина і дорослих, які не слідкують за їх поведінкою. Варто пояснювати дітям, що мотоцикл, мопед чи скутер – це не іграшка, а повноцінний транспортний засіб,  і недотримання норм елементарної поведінки на дорозі може призвести до шокуючи наслідків.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто