За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

Особенности введения европротокола

26.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

Заместитель начальника ГАИ в Кировоградской области Олег Тарасенко совместно с представителями страховых компаний провел брифинг, посвященный введению Европротокола. 19 сентября вступил в действие ЗУ «О внесении изменений к некоторым законодательным актам Украины по вопросам  ДТП и выплаты страховых возмещений».

Этим ЗУ введен механизм упрощенного оформления ДТП с незначительными последствиями путем составления  Европротокола и другие новации, направленные на приведение обязательного страхования гражданской ответственности  владельцев авто, с международными стандартами страхования и урегулирования убытков.

 Европротокол – специальный бланк унифицированного по всей Европе образца, который заполняется водителями-участниками ДТП на месте аварии. В дальнейшем он становится основанием для выплаты страхового возмещения потерпевшему в ДТП стороне.

 Водители транспортных средств, попав в аварию, могут воспользоваться Европротоколом только при наличии следующих обстоятельств:

 - отсутствуют травмированные (погибшие) люди;

 - водители этих транспортных средств договорились об обстоятельствах совершения ДТП;

 - у водителей отсутствуют признаки алкогольного, наркотического или другого опьянения или пребывание под воздействием лекарственных препаратов.

 Если водители воспользовались Европротокол путем обоюдного его оформления и подписания, то они:

 - имеют право покинуть место ДТП;

 - освобождаются от обязанности информировать Госавтоинспекцию МВД Украины о наступлении  аварии;

 - освобождаются от административной ответственности, предусмотренной за создание дорожно-транспортного происшествия.

Но в случае невыполнения хотя бы одного из обязательных для Европротокола условий, вызов сотрудников ГАИ для оформления ДТП обязателен!

Работники ГАИ  обязаны прибыть на место происшествия, если участники аварии  считают нужным оформить ДТП по привычным правилам, или у одного из водителей нет Европротокола.

Законом четко определено, что страховик обязан обеспечить  клиента бланком Европротокола. Предполагается, что  такие бланки будут выдаваться автовладельцам бесплатно при заключении договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев наземных транспортных средств. Если  человек использует свой бланк, то он может обратиться к своему страховику за новым.

После оформления Европротокола, участники ДТП обязаны в течение 3 рабочих дней обратиться к специалисту страховой компании, в которой был заключён договор страхования.

 Законом также изменены сроки, за которые  страховая компания должна выплатить пострадавшему в ДТП возмещение.  Теперь этот строк составляет не более 15 дней с момента согласования с потерпевшим   суммы выплаты, а весь процесс урегулирования не должен превышать 90 дней с момента обращения к страховику с заявлением о выплате.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Дарувати тепло свого серця тим, хто його найбільше потребує і чекає.

26.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

       З надзвичайною теплотою та щирістю зустріли працівників Державтоінспекції вихованці дитячого будинку-інтернату «Барвінок». На превеликий жаль, це діти, поряд з якими за якихось несправедливих обставин не має найрідніших, найдорожчих людей-батьків.

      У закладі «Барвінку» дітлахи показали, як вони живуть, розповідали про себе, досягнення в навчанні, свою велику дружню родину.

       Керівник профілактичної роботи УДАІ Наталя Радул розповідала також про свою професію, та головну мету з якою вона завітала до них.

       Діти уважно слухали, як треба поводитись на проїзній частині, та у громадському транспорті, а також  які насліди можуть чекати тих хто ігнорує правила  дорожнього руху.

      Допитливі оченята світилися яскравими вогниками надії, дітлахи з радістю спілкувалися з гостями.

   Робити добрі справи, дарувати тепло свого серця тим, хто його найбільше потребує і чекає, завжди приємно.

   У дитинстві всі люблять солодощі, тому дітлахи отримали від правоохоронців солодощі та фрукти.   

                                                                

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Флікери-наклейки для пішоходів

23.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

116 років тому, коли від автомобіля загинув перший пішохід, трагічна сторона автомобілізації ще не проглядалася. До речі, цей перший наїзд на пішохода стався в Англії в 1896 р., незабаром після того, як було скасовано правило, за яким перед автомобілем йшла людина з червоним прапорцем і сповіщала оточуючих про наближення небезпеки. З тих пір число жертв стало нестримно зростати.

Неодноразово керівництвом Державтоінспекції піднімалось питання з профілактики дорожньо-транспортних пригод за участю та по вині пішоходів, яке останнім часом є однією із болючих проблем. Якщо взяти статистику дорожньо-транспортних пригод з початку поточного року, ДТП з причин наїзду на пішоходів становить 30% від усіх ДТП з постраждалими, в результаті цих ДТП загинуло 27% від загального числа загиблих в автоаваріях у п.р., а кількість травмованих становить 23% від всіх травмованих у дорожньо-транспортних пригодах.

З кожних 10 випадків наїзду транспортних засобів на пішоходів в 4 випадках винними є самі пішоходи та відповідно в 6 випадках винні водії.

Основними причинами дорожньо-транспортних пригод за участю вказаної категорії учасників дорожнього руху є перехід у невстановленому місці, несподіваний вихід на проїзну частину, перебування у нетверезому стані, але головною проблемою є недостатня видимість на автошляхах.

Як знизити ризик наїзду машини на людину у темряві?

Від наїзду машини ніхто не застрахований. Але зіткнення можна попередити! Для цього є: флікери, спеціальна фарба, плівка, браслети і стрічки.

Флікер знизить ризик наїзду на людину у темряві в шість-вісім разів.

Флікери (або мікропризматичний світлоповертач) — це маленькі значки або наклейки, які можна почепити на рюкзаку, куртці, руці або джинсах, а також на взутті. Вони відбивають світло в темряві і допомагають помітити людину.

Флікери кріпляться за допомогою шпильки або шнурка. На велосипед, руку чи ногу можна причепити флікер, що скручується.

Флікери-наклейки накладаються на тканину, притискаються гарячим утюгом на двадцять секунд.

Як добре видно флікер? — Водій, що їде на машині з увімкненим ближнім світлом, помітить людину на відстані 25-30 метрів. Людину з флікером — на відстані 130-140 метрів. А якщо у машини увімкнено дальнє світло — флікер видно з відстані 400 метрів.

Білоруси з настанням темряви повинні виділяти себе обов’язково, інакше їх штрафують. Українці поки що використовують світловідбивачі в залежності від можливостей і фантазії.

Різнокольорові люмінесцентні, світловідбиваючі плівки (таку використовують для дорожних знаків) продають рекламні агентства. Клеїться плівка на будь-яку поверхню. Світловідбиваюча плівка зробить помітним у світлі фар будь-який предмет, велосипед, самокат чи віз.

Куди краще почепити флікер чи пришити стрічку?

На рівні колін. Фари машини найсильніше світять на висоті 50 сантиметрів від землі.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Що відбувається під час ДТП?

23.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

Ось як розвиваються події, коли водій на швидкості 80 км / год робить наїзд на яку-небудь нерухому перешкоду. Через 0,026 с після удару вдавлюється бампер; сила, що в 30 разів перевищує вагу автомобіля, зупиняє його рух на лінії передніх сидінь, тоді як його пасажири – якщо вони не пристебнуті ременями безпеки – продовжують рухатися в салоні автомобіля зі швидкістю 80 км / год.

Через 0,039 секунд водій стрімко рухається вперед на 15 см.

Через 0,044 секунд він грудною клітиною ламає кермо.

Через 0,050 секунд швидкість падає настільки, що на автомобіль і на всіх пасажирів починає діяти сила, що у 80 разів перевищує їх власну вагу.

Через 0,068 секунд водій з силою в 9 т б’ється об панель приладів.

Через 0,092 секунди водій і пасажир, що сидить з ним поруч одночасно врізаються головами в переднє вітрове скло автомобіля і отримують смертельні ушкодження черепа.

Через 0,100 секунд від керма водій відкидається назад, він вже мертвий.

Через 0,110 секунд автомобіль починає злегка відкочуватися назад. Через 0,113 секунд пасажир, що сидить за водієм – якщо він також не пристебнутий ременем безпеки – виявляється з ним на одній лінії, і завдає йому новий удар, і одночасно сам отримує смертельні ушкодження.

Через 0,150 секунд настає повна тиша; осколки скла і уламки заліза падають на землю. Місце зіткнення огортає хмара пилу.

Все закінчено менш ніж за дві десяті частки секунди.

Жорстокість події, яка повною мірою може бути зафіксована тільки методом швидкісної зйомки, виходить за всі рамки. Слід сказати, що при цьому виділяється колосальна енергія: при зіткненні на швидкості 80 км / год вона достатня для того, щоб підкинути легковий автомобіль, який в середньому важить тонну, на висоту майже 30 м, тобто вище семиповерхового будинку!

Не дивно, що в подібних умовах тлінне людське тіло не має жодних шансів вижити, якщо не будуть вжиті необхідні заходи обережності.

Існує простий і не потребуючий капіталовкладень метод зменшити тяжкість наслідків дорожньо-транспортних пригод. Із трьох складових дорожнього руху – Дороги, Автомобіля та Людини, саме людина є найбільш консервативною і незмінною у своєму халатному ставленні до власної безпеки, складовою дорожнього руху. Про це свідчить статистика. Так, із 1045 ДТП, що сталися в поточному році на території області, лише в 255 випадках водії були пристебнуті паском безпеки, що становить всього 24,4% від загальної кількості ДТП, із них лише 106 випадків – це ДТП з потерпілими.

Ця ж статистика чітко свідчить, що із 255 водіїв, які під час ДТП були пристебнуті, 149 (або 58,4%) взагалі травм не отримали.

Доведено, що використання ременів на швидкості 60-70 км/год дозволяє уникнути серйозних травм взагалі, а от основною смертельною травмою в осіб, що не користувалися ременями безпеки, виявився перелом основи черепа. Жодна людина з тих, хто був пристебнутий ременем, такої травми не отримав. У 74% водіїв з числа тих, хто не був пристебнутий ременями, виявилися множинні переломи ребер грудної клітини і обох ключиць, у 32% – травми хребта, в 50% – множинні порізи і забої голови і т.п. У 53% пасажирів з числа тих, хто не був пристебнутий ременем, відзначалися переломи кісток носа, щелепи, скальпування тім’яної області, порізи та інші травми обличчя та голови. У тих же, хто був пристебнутий ременем, травми голови, грудної клітки і хребта скоротилися до 7,8%.

Статистика дозволяє зробити наступний висновок: ремені безпеки знизили кількість поранених водіїв і пасажирів в 2,4 рази, а кількість загиблих в 3,7 рази.

Пам’ятайте: будучи джерелом підвищеної небезпеки, автомобіль накладає на його власників, водіїв та інших користувачів обов’язки по забезпеченню безпеки дорожнього руху, недотримання яких призводить до цивільної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Оперативне зведення за минулий тиждень 2011р.

23.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

На території Кіровоградської області  на протязі тижня з 16.09.2011  по 22.09. 2011 року  працівники ДАІ області задокументували 1178 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких:

            – керування у стані алкогольного сп’яніння – 151;

            – перевищення встановленої швидкості руху – 195;

            – створення аварійної ситуації – 7;

            – порушення правил обгону – 53;

            – порушення правил проїзду перехресть – 61;

            – порушення правил проїзду залізничних переїздів – 20;

            – порушення ПДР пішоходами – 36

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

«Безпека-це передусім знання!»

22.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

Профілактика дитячого травматизму на дорогах, безпека життя – одне з найважливіших питань всьогодення. За статистикою, нещасні випадки частіше  трапляються не на великих транспортних магістралях, а на маленьких дорогах поряд або ж у громадських місцях .

У навчально-виховних закладах Кіровоградської області працівниками Державтоінспекції постійно проводяться  «Тижні з безпеки життєдіяльності». Таким чином правоохоронці намагаються якнайбільше приділяти  увагу школярам, адже турбота про підростаюче  покоління – спільне завдання, як вартових доріг, так і всіх дорослих.

Нещодавно інспектори профілактичної роботи УДАІ в області відвідали спеціальну загальноосвітню школу 1-2 ступенів №1, де провели з вихованцями цього закладу профілактичні бесіди з питань безпеки дорожнього руху.

Також завітали до школи №5 міста Кіровограда, де нагадали  учням про безпеку поводження на дорозі та провели вікторину на краще знання ПДР. Кожен бажаючий міг спробувати себе у ролі регулювальника або ж учасником дорожнього руху.  Наприкінці зустрічі працівники ДАІ нагородили найактивніших переможців призами.

Найбільш зворушливою та очікуваною стала зустріч з працівниками Державтоінспекції для учнів 1-11 класів ЗОШ селища Грузького Кіровоградського району. Адже дітям що мешкають у сільській місцевості буває складно призвичаїтися до інтенсивного потоку транспорту великого міста. Тому на думку правоохоронців малят та підлітків необхідно готувати до цього заздалегіть, аби потім вони почувалися більш впевнено.

Керівник профілактичної роботи УДАІ Наталя Радул розповіла про історію Державтоінспекції, пояснила  дітям про важливість дотримання ними правил дорожнього руху на дорозі, та можливі наслідки їх порушення. Учні отримали навчальні посібники та листівки.

Наталя Радул побажала їм завжди зеленого світла й пригостила морозивом.

Звісно, будь-якими профілактичними заходами, якими б дієвими вони не були, проблему дитячого дорожньо-транспортного травматизму не викоренити.

Проте, якщо знання, прищеплені співробітниками ДАІ, допоможуть врятувати від загибелі або каліцтва хоча б одне дитяче життя, зусилля не будуть марними.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

До уваги водіїв, що таке європротокол?

19.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

 
 

Європротокол: запитання-відповіді

(щодо новацій, які запроваджуються Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування»)

 1. 1.                Що таке Європротокол?

Європротокол – спеціальний бланк уніфікованого по всій Європі зразка, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії.

В українському законодавстві він визначений як  «Повідомлення про ДТП». Це письмове повідомлення на бланку встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ) зразка, яке надається Страховику водієм транспортного засобу, причетного до дорожньо-транспортної пригоди. В подальшому воно стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілій у ДТП стороні.

 1. 2.                Яким законом запроваджується Європротокол, з якою метою  і коли він починає діяти?

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» від 17.02.2011 №3045-VI, вступає в дію з 19 вересня 2011 року.  Цим Законом запроваджено механізм спрощеного оформлення ДТП з незначними наслідками шляхом складання повідомлення про ДТП (Європротоколу) та інші новації, спрямовані на приведення обов`язкового страхування цивільної відповідальності автовласників, до міжнародних стандартів страхування і врегулювання збитків. 

 1. 3.    За яких обставин  водій може скористатися Європротоколом?

Водії транспортних засобів, потрапивши у ДТП, можуть скористатися Європротоколом лише за наявності наступних обставин:

-                     учасниками ДТП є лише забезпечені полісом ОСЦВА транспортні засоби,

-                     відсутні травмовані (загиблі) люди,

-                     водії цих транспортних засобів дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП,

-                     у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

 

 1. 4.                Які переваги отримують водії, у разі використання Європротоколу?

Якщо водії скористались Європротоколом шляхом обопільного його оформлення та підписання, то вони:

-                     мають право залишити місце ДТП,

-                     звільняються від обов’язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про настання ДТП,

- звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП. 

 

 1. 5.                Якщо водії скористались Європротоколом, чи потрібно якимось чином повідомляти ДАІ про ДТП?

Рішення про виклик на місце ДТП працівників ДАІ учасники аварії приймають самостійно. Якщо вони вважають за потрібне оформити ДТП за звичними правилами, то працівники ДАІ не можуть відмовити автовласникам у складанні відповідних документів на місці пригоди.

 Якщо ж водії скористались Європротоколом, то они звільняються від обов`язку інформувати органи Державтоінспекції про скоєння дорожньо-транспортної пригоди.  

Але, у разі невиконання хоча б однієї з обов`язкових для Європротоколу умов, виклик співробітників ДАІ для оформлення ДТП обов’язковий!

 1. 6.                Де водії можуть отримати бланк Європротоколу? Скільки він коштує? 

Законом чітко визначено, що страховик зобов`язаний забезпечити страхувальника бланком Європротоколу. Передбачається, що бланки Європротоколу будуть видаватися автовласникам безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо страхувальник використає свій бланк, то він може звернутися до свого страховика за новим.

 1. 7.                Яким чином автовласники, які уклали договори страхування до вступу в дію Закону зможуть скористатися Європротоколом?  

Якщо договір обов`язкового страхування автоцивільної відповідальності укладений до 19 вересня 2011 року, то він діє на умовах чинного на той момент законодавства, яке не передбачало використання Європротоколу, а також інших новацій, запроваджених Законом №3045-VI.

Таким чином, автовласники, договори страхування яких укладені до 19.09.2011, не можуть користуватися системою спрощеного оформлення ДТП (Європротоколом).

Моторне бюро рекомендує таким автовласникам переукласти після 19 вересня 2011 року договори страхування автоцивільної відповідальності на нових умовах, щоб мати можливість у подальшому користуватись системою спрощеного оформлення ДТП (Європротоколом), а також будувати відносини зі страховиком, особливо у сфері врегулювання збитків,  у відповідності до сучасних норм законодавства. 

 1. 8.                До кого звертатися водіям із заповненим бланком Європротоколу?

 

Якщо сталась ДТП за наслідками якої був заповнений Європротокол, то учасники аварії повинні не пізніше трьох робочих  днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

 

 1. 9.                У який термін потерпілий отримає відшкодування, якщо він скористався Європротоколом?

Законом змінені строки, за які страховик повинен виплатити потерпілому у ДТП відшкодування. Відтепер, страховик зобов`язаний виплатити страхове відшкодування не пізніше ніж через 15 днів з моменту узгодження з потерпілим його розміру, а весь процес врегулювання не повинен перевищувати 90 днів з моменту звернення до страховика з заявою про виплату.   

 

 1. 10.           Які ще новації запроваджені цим законом?

Крім запровадження Європротоколу та суттєвих змін у процесі врегулювання страхових випадків, згаданим Законом встановлено також виключний перелік документів, які страховик має право вимагати у страхувальника, ліквідовано короткострокові договори та різні типи полісів. Відтепер існуватиме поліс лише одного типу (який раніше називався І типом і передбачав страхування відповідальності всіх осіб, які експлуатують вказаний у полісі транспортний засіб на законних підставах),  а також у страхувальників з`явилась можливість обирати періоди (місяці), на які розповсюджується дія полісу, що зменшує вартість страхування.

Ці та інші новації спрямовані на спрощення взаємовідносин страхувальників, страховиків та органів Державтоінспекції.

 

 1. 11.           Який існує міжнародний досвід з використання Європротоколу?

 

У Європі ідея оформлення ДТП без участі представників дорожньої поліції почала реалізовуватися ще в 50-х роках минулого століття. Зараз в більшості країн ЄС водіям,  які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк європротоколу для того, щоб оформити цю подію. А у деяких країнах дорожня поліція взагалі не уповноважена займатися оформленням ДТП, це прерогатива страхових компаній. Лицьова сторона бланку європротоколу за структурою глав ідентична в усіх країнах де він запроваджений, відрізняється тільки мова, на якій надруковано бланк. Це зроблено спеціально, щоб водії різних країн, які роз’їзджають дорогами  Європи, могли швидко зорієнтуватися в разі, якщо вони потраплять в ДТП на території іншої країни.                
Авторськими правами на лицьову сторону бланка європротоколу володіє Європейський комітет страхування і, за правилами, кожна країна, яка впроваджує у себе таку систему, повинна отримати згоду на використання бланка у цієї поважної міжнародної організації. Україна також не стала виключенням з цього правила.  

Інструкція щодо заповнення Повідомлення

про дорожньо-транспортну пригоду

Ця Інструкція визначає умови заповнення Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, яке надається Страховику чи Моторному (транспортному) страховому бюро України водієм транспортного засобу на виконання підпункту 33.1.4 пункту 33.1 статті 33 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», а також застосування Типових схем дорожньо-транспортних пригод та розподілу відповідальності учасників дорожньо-транспортної пригоди за заподіяну ними шкоду при оформленні документів по дорожньо-транспортним пригодам без участі уповноважених на те працівників міліції.

УВАГА! Раніше ніж заповнювати Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду радимо Вам, за наявності відповідних технічних засобів, провести фотографування місця події та обох транспортних засобів, причетних до дорожньо-транспортної пригоди. Вказані фотографії надати страховику разом із Повідомленням про дорожньо-транспортну пригоду.

 1. Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (далі – Повідомлення) – письмове повідомлення встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро України (далі – МТСБУ) зразка, яке надається Страховику чи МТСБУ водієм транспортного засобу, причетного до дорожньо-транспортної пригоди.
 2. Повідомлення заповнюється та підписується водіями транспортних засобів, причетних до дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП). Повідомлення може оформлятися одним із водіїв транспортних засобів виключно у разі, якщо оформлення ДТП здійснювалося уповноваженими на те працівниками міліції.
 3. При складанні Повідомлення використовується тільки один комплект документів, що складається з трьох аркушів: титульної сторінки, оригіналу та копії повідомлення будь-якого учасника ДТП.
 4. Повідомлення заповнюється чітко, розбірливо, від руки кульковою ручкою, бажано друкованими літерами, при цьому обов’язково зазначаються всі відомості про кожного учасника ДТП. Вибір учасником колонки (жовта чи блакитна) не має значення.
 5. У разі настання ДТП за участю лише забезпечених транспортних засобів, за умови відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ці водії мають право спільно скласти Повідомлення. У такому разі водії транспортних засобів після складення Повідомлення мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов’язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про її настання.
 6. Виправлення у Повідомленні категорично забороняються. Замість зіпсованого бланку заповнюється інший.

 

УВАГА! Тільки після підписання Повідомлення водіями – учасниками ДТП, аркуші розділяються для кожного із водіїв.

 1. Порядок заповнення Повідомлення:

 

7.1.       Пункти 1, 2 заповнюються згідно з фактичними датою та часом настання ДТП із зазначенням місця ДТП;

7.2.       У пунктах 3, 4 Повідомлення вірне твердження позначається знаком «Х»;

7.3.       У пункті 5 зазначаються відомості про свідків ДТП. У разі, якщо свідки ДТП не встановлені або відсутні, то у цьому пункті робиться запис, наприклад: «не виявлені» або «відсутні»;

7.4.       У пункті 6 зазначається інформація про страхувальника згідно з даними полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або «Зеленої карти» (далі – Сертифікат страхування);

7.5.       Пункт 7 заповнюється згідно з даними свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та Сертифікату страхування. Відомості в зазначених документах мають співпадати;

7.6.       Пункт 8 заповнюється згідно з даними Сертифікату страхування. Поле «ТАК» пункту 8 «Чи покриває поліс шкоду транспортному засобу?» позначається знаком «Х» за наявності договору добровільного страхування наземних транспортних засобів (КАСКО);

7.7.       Пункт 9 заповнюється згідно з даними посвідчення водія – учасника ДТП. Також водій – учасник ДТП зазначає номер свого телефону або електрону адресу (е-mail) та адресу фактичного проживання;

7.8.       У пункті 10 стрілкою необхідно вказати напрям і місце початкового удару (первинного контакту);

7.9.       У пункті 11 стисло зазначаються видимі пошкодження кожного транспортного засобу;

7.10.     У пункті 12 (клітинки 1-17) відмічаються знаком «Х» обставини, які відносяться та характеризують ДТП.

             УВАГА! Обов’язково зазначається кількість відмічених знаком «Х» клітинок;

7.11.     У пункті 13 відображаються: розташування транспортних засобів А і В на момент настання ДТП, стрілками напрямок їх руху, дорожні знаки та розмітка, назва вулиць або доріг. Для позначення автомобіля використовується позначка  «  »;

             Для зображення роздільних смуг, перехрестків та вулиць використовуються позначки «? », « ? », « ? »;

7.12.  У пункті 14 надається додаткова інформація, яка не міститься у Повідомлені та яку водій транспортного засобу вважає за необхідне викласти. У разі необхідності дозволяється використання додаткового аркуша. У такому випадку в пункт 14 Повідомлення вноситься  запис «додаткові пояснення на ___ аркушах додаються»;

7.13.  У пункті 15 ставиться підпис (підписи) особи (осіб), що оформляла (оформляли) Повідомлення.

Європротокол

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Порядок заміни водійського посвідчення

13.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

Згідно з п. 26 Положення про порядок видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1993. №340 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009. №511 особам, які протягом останніх 12 місяців не керували транспортними засобами, обмін посвідчення водія проводиться після складання теоретичного і практичного іспитів).                                                                                                                                            

У зв’язку з набранням 7 вересня 2011 року  чинності постанови Кабінету Міністрів від 31.08. 2011.  №922  Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, обмін  посвідчення водія у реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції МВС України проводиться без складання іспитів.                                                                                                            

На даний час, для обміну посвідчення на право керування транспортними засобами відповідної категорії, усім бажаючим необхідно звертатися до працівників реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції УМВС України в області, та мати при собі: паспорт громадянина України, медичну довідку, картку водія,(у разі її відсутності підтвердження з того РЕП ДАЇ де отримувалось  посвідчення), дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,0 см.(бажано на темному фоні і на матовій основі),та посвідчення водія яке підлягае обміну.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Працівники ДАІ затримали спиртовоз

09.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

   08.09.2011 біля 21 години 40 хвилин під час несення служби нарядом ВДАІ в місті       Світловодську було зупинено вантажний автомобіль, під керуванням мешканця Миколаївської області який перевозив етиловий спирт загальною кількістю 22 тонни.   При перевірці водій вантажівки не надав супровідних документів на вантаж.                                                                   

    По даному факту проводиться перевірка.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

Вилучення зброї

08.09.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

     7 вересня о 20 годині в місті Знам’янка працівниками 2-ї роти ДПС ДАІ батальйону  ДПС під час  особистого огляду у  23-річного місцевого жителя було виявлено та вилучено пістолет невідомої марки з серійним номером. По даному факту проводиться перевірка.

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто

« Раніше