За минулий тиждень з 21 по 27 серпня 2017 року на автошляхах області зареєстровано 10 ДТП, у яких 1 особа загинула, ще 11 осіб дістали поранення. Правоохоронці області виявили та задокументували 164 порушень Правил дорожнього руху його учасниками, з яких: керування у стані алкогольного сп’яніння – 19; перевищення встановленої швидкості руху – 0; порушення правил обгону –7; створення аварійної ситуації – 0; порушення правил проїзду перехресть – 1; порушення правил проїзду залізничних переїздів – 1; невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки - 3. Шановні громадяни! Правоохоронці Кіровоградщини звертаються до водіїв транспортних засобів та пішоходів – дотримуйтесь правил поведінки на дорозі і будьте обережними, цим Ви можете зберегти своє життя та здоров’я.

З 18 по 25 серпня Державтоінспекція проводить профілактичні заходи під назвою «Пішохід».

23.08.2011 от Сектор зв’язків з громадськістю

На території Кіровоградської області Державтоінспекцією проводяться профілактичні заходи під умовною назвою «Пішохід!», направлені спрямовані на попередження травматизму та загибелі пішоходів.

Головна мета відпрацювання – акцентувати увагу пішоходів на дотриманні Правил дорожнього руху, а саме переході проїзної частини дороги тільки у відведених місцях та  дотриманні правил особистої безпеки. Не менш важливим завданням є також контроль і забезпечення надання водіями переваги у русі пішоходам на пішохідних доріжках та регульованих перехрестях.

З початку нинішнього року зареєстровано в області 66 наїздів на пішоходів, внаслідок яких  11 осіб загинуло і 63 отримали травми. Але на жаль не кращим чином поводять себе на вулиці і пішоходи. З їх вини у нинішньому році трапилось 25 пригод, в яких 3 громадянина загинуло та 22 –отримало травми.  

Прикро, але багато пішоходів зважаючи на небезпеку переходять вулицю в недозволених місцях, ігнорують сигнали світлофорів. Тому тепер інспектори уважніше стежитимуть за дотриманням Правил усіма учасниками дорожнього руху.

В період проведення операції з  18 по 23 серпня, працівниками ДАІ зафіксовано 91 випадок,  коли пішоходи переходили проїзну частину в невстановлених місцях.  

Крім того, задокументовано 1150 порушення Правил дорожнього руху,  з яких 94 – керування у стані алкогольного сп’яніння, 148 фактів порушень правил проїзду пішохідних переходів, 56- порушень правил обгону, 61- порушення правил проїзду перехресть.

Державтоінспекція нагадує, що згідно з чинним законодавством, за перехід дороги в недозволеному місці пішоходами передбачено штраф у розмірі від 51 до 85 гривень. Водночас, адміністративне стягнення за порушення водіями правил проїзду пішохідних переходів передбачає штраф від 255 до 340 гривень. У випадку, якщо дії учасників дорожнього руху спричинили створення аварійної ситуації, то для пішохода штраф збільшується від 170 до 255 гривень. Для водіїв у таких випадках штрафні санкції підвищуються до 850 гривень.

До того ж, водія можуть позбавити права керування автомобілем  терміном від 6 до 12 місяців. В обох випадках рішення про такі покарання приймає суд. 

 

Рубрики: Новини | Коментування вимкнуто